PVC Filmlerin adında anlaşılacağı üzere PVC esaslı olup, uygulandığı yüzeyi sadece tozdan, çamurdan vb. dış etkenlere karşı kısa süreliğine korumak içindir.

Uygulamada genellikle tabelacıların reklam posterlerinin yüzeylerini 3-4 aylığına yağmur, çamurdan korumak için uyguladığı PVC esaslı bir kaplama filmidir.

PVC Film çabuk yırtılır, darbelere karşı dayanıklı değildir. 4-5 aydan sonra filmde sararma başlar uzun süreli koruma sağlamaz. Uygulandığı yüzey üzerinden tekrar sökülmeye uygun değildir. (Çünkü uygulandığı yüzeydeki reklam posterleri ile atılır, tekrar sökülmek için üretilmemiş olup yüzeyde hasar oluşturabilir. Boya yüzeyine zarar verip, yapışkan bırakır.) PVC filmlerinin bu özelliklerinden dolayı Boya Koruma Filmi değildir. Dünyada Boya Koruma Filmini standartlarına göre uygulayan Uygulama Merkezlerinin hiçbirinde PVC film araçların Boya yüzeyini korumak için kullanılmaz.

Otomobillere Boya Koruma Film uygulamasının standartlara göre yapıldığı ABD ve Avrupa Birliği ülkelerindeki Uygulama Merkezlerinde sadece Boya Koruma Filmi olarak Poliüretan esaslı (150-175-200 mikron) şeffaf filmler kullanılmaktadır.

titan-xt

Poliüretan filmlerin özelliklerine bakıldığında otomobillerde Boya Koruma Filmi olarak üretildiği görülmektedir. Poliüretan Filmlerin özellikleri PVC ile karşılaştırıldığında;

 

  POLİÜRETAN FİLM ÖZELLİKLERİ     PVC FİLM ÖZELLİKLERİ
         
  Poliüretan esaslı olup çapraz bağ teknolojisi sayesinde kolay yırtılmaz ve ciddi bir esnekliğe sahip olup kolayca yırtılmaz Dolayısıyla seyir halinde otomobilin boya yüzeyine çarpan sert cisimlere karşı esnekliği sayesinde boya yüzeyini korur.     PVC (Naylon) esaslı olup esnekliği yoktur, kolayca yırtılır. Dolayısıyla boya yüzeyine gelen sert cisimlere karşı boyayı korumaz
         

         
  Poliüretan içeriği sayesinde Poliüretan Filmler sararmaz, renk atmaz     PVC esaslı olduğu için ortalama 6 aydan sonra sararma, portakal kabuğu görüntüsü ve renk değişimine yatkındır.
         

         
  Poliüretan filmlerin yüzeyi kolayca temizliğe ve polisaj makinesine uygundur.     Polisaj makinesi kullanımına uygun değildir.
         

         
  Özellikle Boya Koruma amacı ile üretildiği için yapışkanı söküldüğünde araca zarar vermez.     Özellikle tabela ve reklam posterlerini kısa süreli korumak amacı ile tek kullanımlık olarak üretilmiştir.
         

         
  Poliüretan Filmler otomobil boya yüzeyini gelen sert cisimlere karşı seyir halindeyken (çakıl taşı vb.) dış etkenlere karşı hafif sürtünmelere karşı kesinlikle korur.     Uygulandığı yüzeyle birlikte atılır, sökülmeye uygun değildir. Söküldüğünde ise yapışkanı yüzeye zarar verir.

 

 

 

DUYURULAR

sonax-ucretsiz-danisin

sonaxshop

sonax-boya-koruma

sonax-garanti-belgesi

taklit-sonax

bayimiz-olun

musteri-aydinlatma-1
sifir-otomobiller-1
cam-film-folyo-kapmlama-1
kampanyalar-1
yeni-urunler-1
en-yakin-sonax-1
en-yakin-cam-1
fiyat-listeleri-1
kalite-belgeleri-1
oda-sonaxta-1
uzmana-danisin-1
3sonax-tv
bayi-giris