FORGOT YOUR DETAILS?

Cam Filmi ve Boya Koruma Filmleri

 

Türkiye’de otomobillerin camlarına, güneş cam filmleri ile otomobillerin boya yüzeyini korumak için yaptırılan boya koruma filmi uygulama hizmetleri, Sonax Uygulama Merkezlerinde uluslararası standartlara uygun bir konsepte sunuluyor.

Belirli bir marka ve hizmet standartlarına sahip olmayan, personelin genellikle eğitimsiz olduğu, no-name, şahıs işletmelerinde ifa edilmektedir ; oysa otomobilin camlarına uygulanacak cam filmleri veya boya koruma filmlerinin (ürünün), sürücünün beklentilerini karşılaması için doğru bir filmin seçilmesi, uygulamanın doğru, uluslararası standartlara uygun yapılması ve kaliteli bir hizmet alınması için çok önemlidir. Örneğin uygulanan filmin teknik özellikleri, (filmin katman sayısı, ısı ve ışık geçirgenlik değerleri, film yapışkan içeriği), filmin steril (toz olmayan kapalı bir alanda) ortamda uygulanması ve garantinin nelere verildiği çok önemlidir.

Ürün, bilgi ve uygulama tekniği bakımından çok önemli olan bir işin altyapısının yeterli olmayan no- name işletmelerde yaptırılması aracınıza zarar vermesi sonucunu doğurabilir.

Bütün bunları göz önünde bulunduran Auton Otomotiv, Türkiye’de bir ilke imza atarak, Türkiye’de araç temizlik, bakım ve koruma hizmetlerini bir marka ve konsept altında çalışan, hizmet standartlarına sahip modern bir işletme olan Sonax Uygulama Merkezlerinde sunmaya başladıysa, aynı şekilde şimdi de otomobillerin camlarına güneş ve güvenlik cam filmi, tampon koruma vb. hizmetlerini de Sonax Uygulama Merkezleri bünyesinde, uluslararası standartlara uygun bir şekilde oluşturulan kapalı, steril bir alanda eğitimli personel tarafından, uluslararası standartlara uygun hizmet verilmektedir. Tedarik edilen cam filmi ve boya koruma filmleri tarafından sadece Amerika’dan ve direkt olarak üreticiden ithal edilmekte ve Auton tarafından renk solması, portakallaşma, sararma, pullanma, benek oluşumu, sökülürken yapışkanının aracın boyasına ve cam laminesine zarar vermemesi vb konularda garanti vermektedir.

Sonax’ta uygulanan cam filmi ve boya koruma filmin teknik özellik, farklılık ve faydalarını aşağıda bulabilirsiniz:

 

Auton Güneş Cam Filmi

Sonax Türkiye Distribütörü Auton A.Ş. tarafından geliştirilen konsepte göre Türkiye’de 65 noktada Cam Filmi Uygulama Merkezi bulunmaktadır.

Auton Carbon Cam Filmi

Teknik Özellikler                                                                                                                               Auton Carbon Cam Filminin Üstün Özellikleri

•Auton tarafından Amerikanın en iyi cam filmi üreticisine Amerikan Standartlarına göre   Sonax Bayileri için özel olarak üretimi yapatırılan en kaliteli cam filmidir.

 •Auton Tech, camda net görüş sağlar. Bulanık (flu) değildir. •Auton cam filmleri üretici firma tarafından renk solması, morarma, çizilme, yapışkan   kabarması vb deformasyonlara karşı “Ömür Boyu” garantilidir.

•Auton cam filmlerinin yapışkanı özeldir. Sökülürken camın rezistansına ve verniğine   asla zarar vermez.

Auton High Performance Cam Filmi

Auton High Performance Cam Filminin Üstün Özellikleri

•Auton tarafından Amerika'nın en iyi cam filmi üreticisine Amerikan Standartlarına göre   Sonax Bayileri için özel olarak üretimi yapatırılan en kaliteli cam filmidir.

•Auton Tech, camda net görüş sağlar. Bulanık (flu) değildir.

•Auton cam filmleri üretici firma tarafından renk solması, morarma, çizilme, yapışkan   kabarması vb deformasyonlara karşı “Ömür Boyu” garantilidir.

•Auton cam filmlerinin yapışkanı özeldir. Sökülürken camın rezistansına ve verniğine   asla zarar vermez.

Auton Cam Filminin Sağladığı Faydalar

*Isı Kaybını Azaltır

Auton cam filmleri ev, işyeri veya aracınız için ilave bir ısı kalkanı görevi     görerek, yazın klima sarfiyatını, kışın ise pahalı ısıtma masraflarını azal   tarak toplam enerji maliyetlerini düşürür.

Güneşin Zararlı UV Işınlarına Karşı Tam Korur

•Auton cam filmleri güneşin zararlı olabilecek yan etkilerine karşı sizi ve    eşyalarınızı korur. Güneşin zararlı olabilecek ışınları sonucunda oluşabi   lecek cilt problemlerine ve  eşyalarda oluşabilecek solmalara karşı koruma   sağlar.

Sürüş Konforunu Artırır

•Auton cam filmleri aracınızda, ev ve iş yerlerinizde yansımaları ve parla   maları azaltarak gündüz ve gece daha net bir görüş elde etmenizi sağlar.

Yakıt Tasarrufu Sağlar

•Bilindiği üzere araç yakıt tüketiminin mevsim şartlarına göre %25 - 30'u klima     tarafından harcanır. Doğru ve kaliteli bir cam filmi klimada %30 tasarruf sağlar.     Bu da aracın yakıt tüketimi sarfiyatını ortalama %10 civarında azaltır.

İlave Güvenlik Sağlar

•Auton cam filmleri küçük kaza veya deprem anında camın dağılması sonucu oluşan cam parçacıklarının savrularak yaralanmalara sebebiyet verme    riskine karşı, camı tek parça tutarak dağılmasını engeller ve sizi, sevdiklerinizi ve eşyalarınızı kısmen korur.

Yatırımlarınıza Değer Katar

•Auton cam filmi uygulanan ev, işyeri ve/veya aracın şaşırtıcı bir şekilde daha güzel bir görünüm almasını sağlayarak yatırımlarınızın değerini korur ve arttırır.

Boya Koruyucu Film

Sonax  Türkiye Distribütörü Auton A.Ş. tarafından geliştirilen konsepte göre Türkiye’de

60 noktada Cam Filmi Uygulama Merkezi bulunmaktadır.

Amerikan Durashield Flex Boya Koruma Filmi

Teknik Özellikleri:

 • DuraShield Flex Boya Koruma Filmi olağanüstü esneklikte, yüksek performanslı boya koruma filmidir.
 • Aracın girintili yüzeylerine benzersiz uyum sağlayarak uygulanır.
 • Araba sektörünün önde gelen dünya markaları ve üst segmentli karavan imalatçıları tarafından tercih    edilmektedir.
 • Üstün dayanıklılığa sahip poliüretan film tabakası sayesinde, darbelere karşı hassas araç yüzeylerini,     uygulandığı araç üzerinde çok  güçlü bir bariyer oluşturarak korur.
 • Kuş dışkısı, yol katranı, böcek kalıntıları, ağır kimyasal içerikli su birikintileri gibi zararlı çevresel etkenlere karşı mükemmel koruma sağlar

AMERİKAN DURASHIELD FLEX BOYA KORUMA FİLMİNİN AVANTAJLARI

 • DuraShield Flex tamamen poliüretan üst yüzeyi sayesinde delinmeye karşı üstün dayanıklılık gösterir.
 • Yüksek kaliteli bir astar tabakaya sahiptir ve üst kısımda ilave bir katman bulunur. Bu katman DuraShield Flex’de  poliüreten filmlerde sıklıkla meydana gelen “portakal kabuğu”görünümünün oluşmasını engeller.
 • DuraShield Flex üstün optik niteliğine sahip olup araç yüzeyinde çıplak gözle görülmesi imkansızdır. Ürün   uygulandığında aracın boya yüzeyinde en ufak renk değişimine veya flu görüntüye yol açmaz.
 • DuraShield Flex benzersiz poliüretan yüzeyi, Otomativ Üreticilerinin standartlarına uygun parlaklık seviyesindedir.
 • DuraShield Flex hiçbir şekilde deforme olmadan veya filmin düzgün görünümü etkilenmeden rahatlıkla esneyebilir. Tamponun en zor alanlarına dahi kolayca uygulama avantajı sunar.
 • DuraShield Flex yapışkan yüzeyinin yerini gerektiğinde değişebilir. Bu sayede filmi ihtiyaç halinde kaldırılıp, yapışkan katmanı araç görünümünü zedelemeden tekrar uygulanabilir. Bu özellik esnasında, filmin altında kalan  birikintileri de temizleyerek giderebilme avantajı sağlar.
 • DuraShield Flex kendi kendini onarabilme özelliğine sahiptir. Film, üzerinde küçk izler oluşması durumunda güneşe maruz kaldıkça veya ısı tabancası kullanımı ile bu izler kendi kendini yenileyebilir ve aracınız satın aldığınız günkü haline dönebilir.
 •  DuraShield Flex bdefolara, sararmaya, yüzeyde oluşabilecek baloncuklanma, yapışkanda oluşabilecek donmalara     ve çatlamalara karşı 5 - yıl sınırlı garantilidirİşlem Süresi: Ortalama 2-3 saat sürmektedir.

AMERİKAN TITAN XT BOYA KORUMA FİLMİ

AMERİKAN TITAN XT BOYA KORUMA FİLMİNİN TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Poliüretan kaplı ve tescilli çapraz ağ ileri teknolojisi ile üretilen TITAN XT, maksimum esnekliğe sahiptir ve delinmeye karşı boya koruma filmi pazarındaki en dayanıklı filmdir.

Titan XT, boyanmış araç yüzeyine çarpan sert cisimlere karşı aracınızı dört bir yandam tam anlamıyla korur.

Üç katmanlı toplam 200 mikron kalınlığındaki yapısı ve güçlü poliüretan yüzeyi ile aracınızı her türlü çevreselkoşulda rahatlıkla ve keyifle sürmenizi sağlar

TITAN XT BOYA KORUMA FİLMİNİN AVANTAJLARI

Titan XT Kendi Kendini Yenileyebilmektedir.

Titan XT boya koruma filminin kendi kendini yenileyebilme ve özelliği sayesinde küçük iz ve sıyrıklar kendikendilerini onarırlar.

Titan XT Optik Netliğe Sahiptir.

Titan XT yüksek optik netliğe sahip olup, çıplak gözle görülmesi imkansızdır. Ürün uygulandığında aracınboya yüzeyinde en ufak bir renk değişimine flu görüntüye yol açmaz.

Titan XT’nin Yüzeyi Makine ile Cilalanabilir.

TitanXT’nin poliüretan yüzeyi zahmetsizce temizlik yapılmasına ve polisaj makinesi kullanımına imkan tanır.Bu sayede küçük sıyrıklarlar kendi kendini onarırken daha derin ve inatçı çizikler kolayca cila alınabilir vearacınızın yüzeyi çizilmemiş ilk haline döndürebilir.

Titan XT Aracınızın Yepyeni Görünümünü Yıllarca Korur.

Titan üstün dayanıklılığa sahip poliüretan film tabakası sayesinde darbelere karşı hassas araç yüzeylerini,uygulandığı alan üzerinde çok güçlü bir bariyer oluşturarak korur.

Kuş pisliği,yol katranı, böcek kalıntıları, ağır kimyasal içerikli su birikintileri gibi zararlı çevresel atıklardan aracınızınyüzeyinin hiçbir şekilde etkilenmesini sağlar.

Titan XT Zahmetsizce Uygulanır.

Titan XT girintili yüzeylere ve zor kurulum alanlarına az bir çabayla uygulanır ve bu yönüyle iş gücünü azaltır.Ayrıca yüze hızlıca yapışarak daha kısa sürede uygulama yapmanızı sağlar.

Titan XT Aracınızın Değerine Değer Katar.

Titan XT, uygulanan aracınız satın aldığınız günkü görünümünü uzun yıllar boyunca korur. Böylece yaptığınız yatırımın değerine artı değer katar.

YUKARI