FORGOT YOUR DETAILS?

UZMAN KADINDAN KADIN SÜRÜCÜLERE SÜRÜŞ GÜVENLİĞİ VE KONFORU SAĞLAYAN TAVSİYELER

Araba kullanmak; bazı kimseler için keyif, bazı kimseler için ise ihtiyaçtır. Araba kullanırken güvenliğimiz için aracımızın güvenlik donanımlarının yanı sıra -araba kullanmaktaki amacımız her ne olursa olsun- güvenli bir sürüş için her sürücünün muhakkak iyi bir sürüş eğitimi alması gerekiyor. Sürüş güvenliğinin yanında, özellikle çok sık araba kullanan ve büyük şehirlerin yoğun trafiğinde vakit harcamak zorunda kalanlar için konforlu sürüş, önemli bir konu olarak ortaya çıkıyor.

Büyük kentlerde sürücülerin %40´ını bayan sürücüler oluşturuyor. Ancak ne var ki bayanlar bir yanda evde annelik sorumluluğunu, bir yanda iş hayatında aktif görev yapmanın sorumluluğunu taşımakta ve bütün bunların yanı sıra bir de sürücü pozisyonundadırlar. Tabiatıyla arabanın bakımında sürüş keyfini arttıran ürünleri tanımaya vakti yok, bu nedenle de büyük güçlüklerle karşılaşıyor.

Ben de yönetici bir kadın olarak, trafikte aktif olarak bulunuyorum ve araç bakım ürünleri sektöründe altı yıldır çalışıyorum. Edindiğim bilgileri kadın sürücülerle paylaşmak, sürüş güvenliğini ve konforunu sağlayan tavsiyelerde bulunmak istiyorum. Sonax ürünlerini, üretildiği yerde görmek için Almanya´ya gittim. Ürünler hakkında eğitim alarak, ürünleri laboratuvarında gördüm.

Amacım, Sonax markasını öne çıkartmaktan öte, günümüzde araç kullanmanın çok zorlu olduğunu göz önünde bulundurarak, araç kullanımında daha güvenli ve konforlu bir sürüş sağlayacak ürünleri sizlerle anlatmaktır.

Araç bakım ürünleri, tıpkı kişisel bakım kozmetik ürünleri gibidir. Nasıl ki, vücudumuzda kullanacağımız kozmetik ürünlerinin ürün içeriklerine bakıyor, kalite ve güvenlik onaylarını araştırıyorsak, araçlarımızın bakımı için kullandığımız ürünlerin içeriklerinde de, kalite ve güvenlik onaylarına bakmamız gerekiyor. Bu sebeple, sektörde uzun yıllardır bulunan bir kadın sürücü olarak sürüş güvenliğini ve sürüş konforunu sağlayan ürünler hakkında bilgiler aktarmak istiyorum.

Araç nüfusundaki artışı da göz önünde bulundurulduğumuzda, özellikle büyük şehirlerde, güvenliğe ve konfora olan ihtiyaç daha da artmaktadır.

Bu zorlu şartlarda araba kullanmak zor ve meşakkatli diyorsanız, sürüş güvenliğinizi arttıracak ve konfor sağlayacak tavsiyelerimi okumanızı öneriyorum.

ZORLU KIŞ ŞARTLARINA HAZIR MISINIZ?

Her mevsimin kendine özgü güzelliklerinin yanında zorlukları da var.

Nasıl ki giyinme, barınma, vb. gibi  şahsi ihtiyaçlarımızı mevsim koşullarına göre düzenliyorsak, güvenli ve konforlu bir sürüş için, aracımızın da mevsim koşullarına göre hazırlanması gerektiğini göz ardı etmememiz gerekiyor.

Özellikle, kış aylarında bu durum daha da büyük önem taşımaktadır. Örneğin, aracımızın kışlık bakımlarının yanı sıra (lastik değişimi, silecekler vb), kış etkilerini hafifletecek bir takım önlemlerin de alınması gerekmektedir.

Amacımız, Sonax markalı ürünlerimiz ile sürüş güvenliği ve konforunuzu en üst düzeye taşıyarak hayatınızı kolaylaştırmak.

NET GÖRÜŞ GÜVENLİ SÜRÜŞ !

Sürüş güvenliğiniz için iyi görüş netliği bu noktada ciddi önem arz etmektedir.

Şayet, yolunuzu ve yönünüzü göremez iseniz araç hakimiyetiniz ile birlikte güvenliğinizi de kaybedebilirsiniz.Bu sebeple görüş netliğinin sağlanması ve kaza yapma riskinin ortaya çıkmaması için öncelikli olarak araç sileceklerinin yıpranmamış olması ve iyi temizleyebilir nitelikte olması çok önemlidir.

Silecekler görüş netliğini sağlamakta tek başına maalesef pek yeterli olmuyor.

Bu sebeple, piyasada temizleme ve yumuşatma özelliği sağlayan gliserin içerikli cam suları da bulunmaktadır.

Araç camlarınıza püskürttüğünüz suyun içerisinde cam silecek suyu olmaz ise camlarınız yeteri kadar temizlenmeyecek; bu durumda hem silecekler yetersiz kalacak, hem de görüş netliği tam olarak sağlanamadığından dolayı kaza yapma riskiniz artacaktır. Her ne kadar ufak bir detay gibi görünse de, özellikle kış mevsiminde ve gece sürüşlerinde cam suları ile sürüş güvenliğinizin ve konforunuzun arttığını siz de göreceksiniz. Ancak cam sularının kış mevsiminde donması, görüş netliği açısından bir handikap oluşturuyor. Bunu önlemek için ise antifrizli cam suları kullanmanızı öneriyorum.

Sağlığa zarar verebilecek nitelikte ürün satın almamak için aldığınız markaların kalite ve güvenlik sertifikalarına dikkat etmenizi öneriyoruz. (SONAX ürünlerinin kalite ve güvenlik sertifikaları için tıklayınız)

BU KIŞ DON VE BUZ SİZİ KORKUTMASIN, ÇÖZÜMÜ ÇOK KOLAY!

Kış mevsiminde, araç sahiplerinin canını en çok sıkan konuların başında elbette ki “ buzlanmış camlar” geliyor.

Kadın sürücülerin, arabalarının bakımına ve sürüş keyfini artıran ürünleri araştırıp tanımaya vakitleri yok. Bu nedenle büyük güçlüklerle karşılaşabiliyorlar. Örneğin kış aylarında özellikle don yapan gecelerin sabahında çaresiz kalabiliyorlar. Kimi kadınlar buz tutan camları temizlemeye çalışıyorlar ve elleri donuyor. Oysaki camları buz tutan araçların bütün buzlarını sadece 3 dakika içinde eritecek ve camları temizleyecek ürünler var. Bu ürünü sadece cama püskürterek sorunu çözebilirsiniz. Üstelik pahalı da değil. Bütün kışı bir ürünle geçirebilirsiniz. Üstelik bu ürünü sadece araç camınıza değil; ev ve ofis pencerelerinizde de rahatlıkla ve güvenle kullanabilirsiniz.

Bunun gibi, sürüş hayatınızı kolaylaştıracak, zorluk yaşatmayacak, ıh dedirtmeyecek çok pratik ve sürüş keyfi sunan bir çok ürün bulunmaktadır.

CAMLARDAKİ BUĞULAR GÖRÜŞ AÇINIZI DARALTMASIN

Camlarda oluşan buğulanmalar sürüş güvenliğiniz ve konforunuz için oldukça büyük risk oluşturmaktadır. Görüş mesafesinin düştüğü kış aylarında, nemli ve yağmurlu havalarda ısı farklılıklarında dolayı meydana gelen buğulanma, görüş alanınızı ve mesafenizi daha da daraltacak ve kazalara davetiye çıkaracaktır.

SONAX olarak, buğulanmaya karşı da bir çözümümüz var!

Sonax´ın son teknoloji ile geliştirdiği Buğu önleyici ürünü cam siler gibi uygulayabilir; sadece araç camlarınızda değil, tüm cam yüzey ve aynalarda da rahatlıkla kullanarak buğulanmayı önleyebilirsiniz. Hem daha güvenli ve konforlu bir yolculuğun tadını çıkarabilir, hem de daha net ve pürüzsüz bir görüş ayrıcalığına sahip olabilirsiniz.

MATLAŞAN VE SARARAN FARLARI YENİLEMEK ÇOK KOLAY

Net görüş ve güvenli bir sürüş için araç farlarının da bakımının öneminden bahsetmek istiyorum. Araç farları

zamanla matlaşır ve yaydığı ışığın kalitesi de buna bağlı olarak düşer. Böyle bir durumda farlarınız, yolunuzu yeteri kadar aydınlatmayarak hem görüş netliğinizi ve mesafenizi olumsuz etkileyecek, hem de diğer sürücülerin sürüş güvenliğini riske atmış olacaktır.

Çoğu araç sahipleri farların temizlik ve bakımlarının ne kadar kolay olduğunu bilmediğinden, çareyi daha pahalı bir yöntem olan farların değiştirilmesiyle buluyorlar.

Far temizleme setimizle SONAX’ ta buna da bir çözüm var!

Far temizleme setimizle sadece 10 dakikanızı ayırarak, farlarınızın nasıl yenilendiğini ve aracınızın yıllara meydan okuyarak görüş netliğinizi arttırmadaki etkisini görebilirsiniz.

KADIN SÜRÜCÜLERİN EN BÜYÜK KABUSU : “YA LASTİK PATLARSA ! ”

Seyir halindeyken lastik patlarsa hiç bir şey olmaz. Bunun çok pratik bir ürünü var ve ben bu ürünü kullanıyorum. Bu ürünle inen araç lastiğinizi şişirerek veya patlayan araç lastiğinizi tamir ederek yola devam edebilirsiniz.

Her araçta stepne olmasına rağmen, lastik değişimi meşakkatli, zor, zaman ve güç gerektiren bir iştir. Bu sebeple, patlayan lastikler sizi yolda bırakacağı gibi çaresizde bırakabilir. Hele de yetişmeye çalıştığınız uçak yolculuğu, toplantınız veya önemli bir seyahatiniz var ve ulaşılması zor bir yerdeyseniz. Kadınlar için, bu durum çok daha zor bir hal alır, ya lastik tamircisi arar, ya da eşinize veya erkek bir yakınıza ulaşmaya çalışırsınız.

Bu zorluğun ve çaresizliğin üstesinden gelmeniz için, size hayatı kolaylaştıracak bir üründen bahsetmek istiyorum. Sonax lastik tamir köpüğü ürünü, patlayan ve havası inen araç lastiklerinize adeta ilaç gibi gelecektir. Çünkü; sadece 5 dk içerisinde, nerdeyse hiç güç kullanmadan ve kimseye ihtiyaç duymadan patlayan lastiğinizi tamir ederek yolunuza devam edebilirsiniz. Sonax tarafından üretilen bu ürünü lastik sibobuna takıp, ürünün sprey düğmesine basarak lastiğinizi şişirebilir ve yolunuza devam edebilirsiniz.

Lastik patlamalarının kabusa dönüşmemesi için aracınızda Sonax lastik tamir köpüğü bulundurmanızı ısrarla öneririm.

ARACINIZIN İÇİNDEKİ AĞIR KOKULARDAN KURTULMAK İSTER MİSİNİZ?

Aracımızın içinde bazen bizleri bunaltan ağır kokulara maruz kalıyoruz. Öyle ki, insanın araca binesi gelmiyor ve aracı satmayı bile düşündüğü zamanlar oluyor. Bu ağır kokular, arabayı yıkama ile de maalesef çıkmıyor. Oysa, bu ağır kokuları yok eden bazı ürünler var. Size, şimdi o ürünlerden bahsedeceğim. Ancak öncesinde bu ağır kokular hakkında sizlere bilgi vermek istiyorum.

Sizi bunaltan bu kötü kokulara sebep olan, kokuların kaynağı virüslerdir. Döşemelerin süngerine kadar inen bu virüsler, döşemelerin içinde yayılmaya devam ederler. Sigara dumanı, hayvan kokuları, kusmuk v.b. kötü kokular temizlense dahi döşemeye nüfuz ettiğinden bakteriler koku vermeye ve sizi bunaltmaya devam eder. Bu kokulardan kurtulmak düşüncesiyle hepimizin başvurduğu yol, aracın içerisine koku sıkmaktır. Kokular, mevcut kokuya yol açan virüsleri öldürmeyerek kokuyu kokuyla bastırmaya devam eder.

Bu kokuları yok etmenin ve bana göre tek yolu, içeriğinde ozon atomu içeren bir temizleyicidir. Bu atom virüslere yapışarak virüsleri yok eder. Virüsleri öldürdüğü için ortama koku yayan virüs olmadığı için kalıcı bir temizlik sağlar. Bu ürünlere örnek olarak, Sonax sigara- ağır koku giderici ürününü örnek verebilirim. Siz de göreceksiniz, aracınız fresh bir kokuya kavuşmuş olacak. Bu ürünü sadece aracınızın içinde değil, evde, ağır kokan ayakkabı dolabının içinde, çantanızın içinde, yatak odanızın dolabının içinde, ayakkabı dolabında kullanabilirsiniz.

Şunu da hatırlatmak istiyorum; Bu ürün sağlığınıza da zararlı değildir.

KLİMADAN GELEN KÖTÜ KOKULARDAN NASIL KURTULUNUR ?

Araçlarımız artık yaşamımız birer parçası olmuş durumda… Tıpkı ev yaşantımız gibi, araçlarımızın da temizliğine, bakımına ve konforuna önem veriyoruz.

Özellikle klimayı çok çalıştırdığımız yaz ve kış mevsimlerinde kötü koku geldiği için klimayı açmak dahi istemiyoruz. Halbuki klimanın yaydığı bu kötü kokulardan hızlı ve pratik bir şekilde kurtulabilir klimanızı rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Klimaların yaydığı kötü kokularda esas rolü bakteriler oynamaktadır. Bakteriler sıcak alanlarda üreyerek çoğalmakta ve klima kanallarından aracın içine yayılmaktadır, klima kanallarından gelen kötü kokulara da bu bakteriler sebep olmaktadır.SONAX klima temizleme ürününü kullanarak tek tuşla ve 15 dakikada klimanızı temizleyebilir, klimalarda üreyen bakterilerin yaydığı kokulardan kurtulabilirsiniz.

 

Gerçek Boya Koruma Nasıl Yapılmalı

GERÇEK BOYA KORUMA NEDİR? SONAX’TA NASIL YAPILIYOR?

SONAX Uygulama merkezlerimizde yapılan gerçek boya koruma işlemi dört ayrı aşamadan oluşur.

 İlk aşamada SONAX Otomobil Yıkama  uygulaması yapılan araca sonrasında,  boya yüzeyine yapışan ve su ile gitmeyen( zift-katran, ağaç reçineleri, endüstriyel ve kimyasal tozlar (demir ve diğer metal tozları, kireçli su lekeleri ve partiküller) ile yabancı boya maddeleri gibi ) inatçı kir ve lekeler , sonax ın  lekelerin niteliğine göre geliştirdiği ürünler sayesinde, boya ve vernik yüzeyine zarar vermeden mükemmel temizlenir.

Aracın boya ve vernik yüzeyinde dış etkenler, yanlış yıkama ile pasta cila uygulamaları vb. nedenlerle çizikler, harelenmeler ve boya deformasyonları oluşur. Bu çizikler, ışığı kırdığı için boya yüzeyini matlaştırır. İkinci aşama olarak, çizikler, harelenmeler ve boya deformasyonu aracın boyasına ve çiziklerin derinliklerine göre SONAX Alman ürün mühendislerinin çiziklerin niteliğine göre geliştirdiği nano teknolojik ürünler ve uygulama tekniği ile profesyonel ustaları sayesinde boya ve verniğe zarar vermeden giderilir.

Üçüncü aşamada ise yüzeyi tüm yabancı maddelerden temizlenen çizikleri giderilen boya yüzeyi önce SONAX’IN kontrol spreyi ile hare ve çizik yönünden kontrol edilir. Emin olunduktan sonra SONAX’IN bu iş için geliştirdiği nano boya parlatma cilaları ile mükemmel parlatılır, ilk günkü gibi göz kamaştırıcı parlaklığına kavuşturulur. Yeni nesil cilaların silikonsuz yapısıyla hareler kesin olarak giderilir.

Son olarak yüzeyi yabancı maddelerden temizlenen, çizikleri giderilen göz kamaştırıcı parlaklığa kavuşturulan boya yüzeyinin parlak görünümünün uzun süreli kalmasını sağlamak ve dış etkenlere karşı korumak için, 4. Aşama olarak boya koruma işlemi uygulanır.

Sonax ta her bir boya koruma hizmetinin kendi ürünü mevcut olup boya koruma hizmeti bu ürünün adına göre tanımlanmıştır.

Boya koruma ürününün, sağladığı koruma  sürelerine göre sonax boya koruma hizmetleri 3 tiptir.

Sonax ta boya koruma hizmetinde kullanılan her üç ürün tıpkı aracın orijinal verniği gibi sıvı vernik esaslıdır. Koruma ürünleri ‘’Lack ‘’ şeffaf vernik olarak üretilmekte ve tanımlanmaktadır. Dolayısıyla tıpkı aracın orijinal verniği gibi yüzeye sürüldüğünde oksidasyona uğrayarak yüzeyin dokusuna nüfus eder.Bu yapı boya yüzeyinde ser aynı zamanda esnek bir tabakayla boya yüzeyine tutunur.

Sahada uygulanan boya koruma hizmeti olarak tanımlanan, hizmetlerde  kullanılan ürünlerin büyük kısmı Lack (Vernik ) değil Wax ( Cila ) dır

Wax lar büyük tane çaplarına  sahip olup , boya yüzeyine nüfuz etmez ve boya yüzeyine yapışarak tutunur.Uzun süreli koruma sağlamaz,bu nedenle aracınıza boya koruma hizmeti alacaksanız,koruma ürününün içeriğinin lack (vernik ) olup olmadığını sorgulamanız ve ürünü incelemeniz çok önemlidir.

 

BOYA YÜZEYİNDEKİ ÇİZİKLERİN TANIMLANMASI , TEŞHİS EDİLMESİ VE DOĞRU BİR ŞEKİLDE GİDERİLMESİ  İÇİN   ÇÖZÜM ÖNERİLERİ

 

Aracınızın boya yüzeyinde oluşan çizik problemleri oldukça teknik bir konudur. Dolayısıyla bu problemi işin standartlarına uygun  doğru bir şeklide, başka bir deyişle aracınızın  boyasına,rengine ve dokusuna zarar vermeden giderilmesini sağlamak için ,  tıpkı doktorun önce hastalığı teşhis etmesi gibi  problemi oluşturan çiziği teşhis etmeniz ,sonra giderilmesi için hangi tekniklerle ve nasil giderileceğine karar vermeniz gerekiyor. Ancak bu kararı doğru bir şekilde verebilmeniz için konu ile ilgili bilimsel bilgiye sahip olmanız gerekiyor. Eğer bilmiyorsanız söylenenlere inanmaktan başka bir seçeneğiniz yoktur.Unutmayın ki bu alanda bizleri de oldukça rahatsız eden bir bilgi kirliliği mevcut olup işin ehli olmadığı halde  bu işten menfaat elde etmek isteyen kişiler her fırsatta karşınıza çıkmaktadır.

Bu kişilere karşı kendinizi ancak bilgi ile koruyabilirsiniz. Aşağıda görüleceği üzere bu bilgiye sahip olmak oldukça kolaydır. Şöyle ki;

Aracın cins ve modeline göre küçük farklılıklar göstermekle birlikte, aracınızın boya katmanları ile boya yüzeyinde oluşan çiziklerin durumunu bir grafikle  aşağıdaki gibi tanımlayabiliriz.

1.Saca Dayanan  Çizikler

Aracınızın vernik ve boya katmanını geçerek kaportanın metal sacına kadar inen, metal saca dayanan  çizikler,  kısaca  saca dayanan  derin çizik olarak tanımlanmaktadır.

Günümüzde  çizik & boya derinliklerini ölçen dijital ölçü aletleri bulunmaktadır ancak Türkiye de henüz yaygın olarak kullanılmıyor. Bu nedenle Türkiye de çizikler genellikle klasik yöntemlerle çiziğe dokunarak  ölçülmektedir.

Bir çiziğin, kaportanın metal saçına kadar inip inmediğini Tırnağınızı dik açıyla çiziğe sürttüğünüzde eğer tırnak takılıyor ise bu çizik kesinlikle saça dayanan çiziktir.

Saça dayanan çizikler, polisaj,zımpara, pasta kullanılarak yapılan çizik giderme  teknikleriyle asla giderilmesi mümkün değildir. Giderilmesi için yapılan uğraşlar sadece çiziği daha da büyütür ve  aracın boya yüzeyine daha çok zarar verir.

Saça dayanan çizik ancak lokal boya yapılarak giderilir.

 

 

2-Derin Çizikler

Aracın  vernik katmanını aşarak boya katmanına kadar inen ancak boya katmanını geçmeyen çizikler derin çizik olarak tanımlanmaktadır.Bir çiziğin boya katmanına dayanıp dayanmadığını aynı şekilde tırnakla anlaşılabilir.Tırnağınızı dik açıyla çiziğe bir kaç kez  sürttüğünüzde eğer tırnak kesinlikle takılmıyor ise  ancak parmağınızın ucu ile dokunduğunuzda çiziği hissediyor iseniz bu çiziği derin çizik olarak tanımlayabiliriz.

Derin çizikler  doğru teşhis ( bilgi) , doğru ürün ve doğru tekniği içeren  profesyonel çizik  giderme işlemi ile  aracın boya yüzeyine zarar verilmeden giderilmesi mümkün olan çiziklerdir.

Derin çiziklerin giderilmesi ancak bu konuda eğitimli ,deneyim sahibi uzman ustaların dikkatli bir şekilde uygulayacakları 1500- 2000 zımparaya  eşit değerde agresif çizik giderici pasta ve kuzu keçesi polisajla  900 – 1500 devirde uygulanarak  giderilir. Uygulama esnasında yüzeyde oluşan sıcaklığın boyayı yakmaması için  Her 3 dakikada bir yüze elle dokunularak kontrol edilir.

Uyarıcı Not:

Derin çiziklerin  giderilmesinde uygulamada genellikle ince zimpara kullanılmaktadır., ürün yerine zımpara kullanılması  oldukça risklidir .Eğer usta boya  ustası değil ise zımpara basıncını iyi ayarlamadığında boyayı götürür ,boyaya zarar verir.Onun için zımpara uygulamasına işçilikten emin olmadıkça izin vermeyin.Çünkü ince zımpara ile eşdeğerde çizik giderici ürünler mevcuttur ve ürünlerin kullanılması esastır.

 

3-Yüzeysel çizikler, Vernik çizikleri 

Aracın boya yüzeyini koruyan vernik katmanı yüzeyinde oluşan ve ışığın kırılmasına yol açtığı  için  boyanın matlaşmasına neden olan çiziklerdir. Bu çiziklerin pratik tanımlaması şöyledir.

Çiziğe  parmak ucu ile dokunulduğunda   hissedilemeyen ancak boya yüzeyinde yoğun bir şekilde  göze çarpan , boyanın matlaşmasına neden olan çiziklerdir.

Bu çizikler kesinlikle çizik giderme etkisi yüksek olan çizik giderici ürünlerle giderilmesi mümkün olan çiziklerdir. Doğru ürün doğru  sünger ve polisaj uygulamasıyla %100 giderilebilen çiziklerdir.

Uyarıcı Not:

Yüzeysel vernik  çizikleri için agresif bir aşındırıcı olan , pasta olarak tarif edilen ürünler kesinlikle kullanılmamalıdır.Çünkü bu ürünler, deri keçe veya sert polisaj süngeriyle uygulandığında boya yüzeyindeki verniği inceltir ve  usulüne uygun teknikle uygulanmadığında verniği inceltip  aracınızın boyasına dahi  zarar verir, yüzeyde daha cok harelenmelere yol açar.

 

4-Kılcal Çizikler

Boya yüzeyinde çok ince bez çizikleri gibi göze çarpan dairesel görünümlü çiziklerdir. Bu çiziklerin pratik tanımlaması şöyledir.

Bu çizikler parmak ucuyla dokunarak kesinlikle  hissedilemez  gözle bile çok zor görünür.Ancak gözle gün ışığında  dikkatli  bakıldığında vernik yüzeyinde  dairesel görünümlü harelerden ve sac kılı inceliğinde çiziklerden oluşan ve boyanın matlaşmasına yol açan çizikler kılcal çizik olarak tanımlanmaktadır.

Boya vernik yüzeyindeki kılcal çizikleri  gidermek için hem çizik giderme özelliği hem de parlatma özelliği bir arada olan ürünleri tercih etmelisiniz. Bu ürün çok sert olmayan orta yumuşaklıkta bir polisaj süngeriyle uygulandığında yüzeydeki tüm kılcal çizikler ve hareler kesinlikle kolayca giderilir.

Uyarıcı Not

Kılcal çizikler için kesinlikle agresif bir aşındırıcı olan , pasta olarak tarif edilen ürünler kesinlikle kullanılmamalıdır.Çünkü bu ürünler, deri keçe veya sert polisaj süngeriyle uygulandığında boya yüzeyindeki verniği inceltir ve  usulüne uygun teknikle uygulanmadığında verniği inceltip  aracınızın boyasına dahi  zarar verir, yüzeyde daha cok harelenmelere yol açar.

 

 

Sonax 2002 yılından beri Sonax Genel Müdürlük bünyesinde  kurduğu Merkez Serviste, Sonax  bayilerinde detaylı iç temizlik, boya yüzey temizleme, çizik giderme ,parlatma ve koruma, motor koruma.koltuk koruma.far çizik giderme,cam filmi boya koruma filmi..vb hizmetlerin uygulama işinde  istihdam edilecek uygulama ustası  ve teknik elemanlara eğitim verilmektedir.

Her yıl yeni çıkan ürünler  ve  uygulama teknikleri  dolayısıyla eğitimler tekrarlanmaktadır.

Sonax , müşterilerden gelen talebi de göz önüne alarak  araç detaylı temizlik, bakım ve koruma  ..vb teknik konularla ilgili önemli bilgileri , müşterilerimizi ve  ihtiyaç sahiplerini aydınlatmak maksadıyla bundan böyle web sitemizde marketing /  müşteri aydınlatma  ve ip uçları menüleri ile sitemizdeki bloklarda paylaşılmasına karar vermiştir.

En ucuz Ferrari

En ucuz Ferrari! İşte fiyatı…

Ferrari en ucuz modeli Portofino’yu tanıttı. Araç önümüzdeki ay Frankfurt otomobil fuarında katılımcıların karşısına çıkacak.

En ucuz Ferrari! İşte fiyatı...

Ferrari piyasadaki en ucuz Ferrari olacak Portofino’yu tanıttı. Portofino’nun satış fiyatının 200 bin doların altında olması bekleniyor.

3.9 litrelik V8 motora sahip Portofino 592 beygir gücünde olacak. Araç 0 kilometreden 100 kilometreye 3.5 saniyede çıkabilecek.

Aracın ulaşacağı maksimum hız 320 kilometre olacak. Portofino’nun tasarımı Ferrari’nin iç bünyesinde yapılırken aracın içindeki 10.2 inçlik ekran dikkat çekiyor.

18 farklı yöne ayarlanabilen ön koltuk sürüş komforunu üst düzeye çıkarırken yeni rügzar yansıtıcıları aracın içine giren sesi önceki modellere göre yüzde 30 daha azaltmış durumda.

Portofino’dan önceki en ucuz Ferrari, California idi. California modellerinin fiyatları 200 bin dolardan başlıyor.

YUKARI