Araç yıkandıktan sonra boya yüzeyindeki su ile gitmeyen inatçı kir ve lekelerin nitelikleri farklıdır.

Bunlar zift, katran, metal tozu gibi kimyasal nitelikteki kirler olabilir ve ya ağaç reçinesi, yağ, toz zerrecikleri vb. doğal kirler olabilir. Normalde kirlerin niteliğine göre uygun ürün kullanılması gerekir.

Örneğin SONAX Uygulama Merkezlerinde zift ve katran için katran sökücü ürün kullanılır. Oysa bazı uygulamacılarda bu tip kir ve lekelerin tamamı mazot ile giderilmeye çalışılır. Bu da boya yüzeyine zarar verir.

boya koruma uygulamasiÖnce boya yüzeyinin temizlenmesi çok önemlidir. Boya yüzeyinde ki kir ve lekeler giderilmeden cila uygulaması yapılırsa kirli ve düzgün olmayan bir yüzeyin üzerinde tıpkı aşağıda grafikte görüldüğü üzere cila bombe yapar ve sonra bunlar patlayarak uygulama işe yaramaz hale gelir.

Çiziklerin giderilmesinde dikkat edilecek hususlar.
Uygulamada tüm çizikler herkesin bildiği aşındırıcı özelliği olan pastalar ile keçe kullanılarak giderilmeye çalışılmaktadır.
Polisaj makinesi ile uygun olmayan devirde keçe kullanılarak yoğun pasta kullanımı aracın boya yüzeyine zarar verir. Çizikleri gidermek isterken boya aşınır, incelir hare ve renk solması oluşur.
Bu işlem gerçekte oldukça teknik bir eğitim ve profesyonel uygulama gerektiren bir işlemdir. Doğru çizik giderme uygulaması İşleminin bir ayağını ürün oluşturur, bir ayağını eğitim ve diğer ayağını teknik oluşturur.
Doğru ürünün, doğru kişi ve teknik ile uygulanmadığı durumlarda aracın mevcut boyası zarar görür ve mat bir görünüm alır.

DUYURULAR

sonax-ucretsiz-danisin

sonaxshop

sonax-boya-koruma

sonax-garanti-belgesi

taklit-sonax

bayimiz-olun

musteri-aydinlatma-1
sifir-otomobiller-1
cam-film-folyo-kapmlama-1
kampanyalar-1
yeni-urunler-1
en-yakin-sonax-1
en-yakin-cam-1
fiyat-listeleri-1
kalite-belgeleri-1
oda-sonaxta-1
uzmana-danisin-1
3sonax-tv
bayi-giris