Kocaeli-Burcu Burkut Erenkul-Sinif8-Birincisi SONAX2012 Türkiye Sınıf 8 Birincisi Burcu Burkut Erenkul, 7-8 Eylül tarihlerinde düzenlenen Ford Otosan Kocaeli Rallisi’nde birinciliği kimseye kaptırmadı.

Türkiye Ralli Şampiyonası’nın 4. yarışı olan Ford Otosan Kocaeli Rallisi, şehrin zorlu toprak etaplarında yapıldı. Toplam 256,92 kilometreden oluşan ve 43 ekibin katıldığı yarışta, 31 ekip yarışı tamamlayabildi. 7 Eylül Cumartesi günü saat 17:00’da İzmit Outlet Center’dan verilen sembolik start ile başlayan yarış, Pazar günü Fiesta, Ford, Transit ve Otosan  etaplarının 2’şer kez geçilmesiyle sona erdi.

SONAX sponsorluğunda yarışan Burcu Burkut Erenkul – Şeyma Yağız ikilisi bu zorlu yarışta çok iyi bir performans göstererek rakiplerini geride bıraktı. Yarışın en genç bayan ekibini oluşturan ikili, Ford Fiesta ST otomobilleriyle Sınıf 8 birincisi, Bayan Pilotlar birincisi ve Bayan Co-pilotlar birincisi olarak, 3 birinciliğin sahibi oldu.

Rakiplerine göre daha güçsüz bir otomobille yarışmalarına rağmen birinciliği kimseye kaptırmayan ekip, böylece bu yarış öncesinde ikinci sırada yer aldıkları Türkiye Sınıf 8 Birinciliği’nde bir üst basamağa yükselerek liderlik koltuğuna oturdu. Lider pozisyonda bulundukları Bayan Pilotlar Birinciliği’nde ise puan farkını biraz daha açarak liderlik pozisyonunu pekiştirdiler.

Türkiye Ralli Şampiyonası’nın, bir sonraki durağı özlenen İstanbul yarışlarından, Bosphorus Rally olacak. 28-29 Eylül tarihlerinde, İstanbul Pendik’ten başlayacak ve Avrupa Ralli Kupası’nın da bir ayağı olacak olan 42. Boğaziçi Rallisi, şampiyonanın en yüksek katsayılı yarışı olması sebebiyle büyük önem taşıyor.

Kendisini tebrik ediyor başarılarının devamını diliyoruz.

 

2013 Burcu kupa

 

DUYURULAR

sonax-ucretsiz-danisin

sonaxshop

sonax-boya-koruma

sonax-garanti-belgesi

taklit-sonax

bayimiz-olun

musteri-aydinlatma-1
sifir-otomobiller-1
cam-film-folyo-kapmlama-1
kampanyalar-1
yeni-urunler-1
en-yakin-sonax-1
en-yakin-cam-1
fiyat-listeleri-1
kalite-belgeleri-1
oda-sonaxta-1
uzmana-danisin-1
3sonax-tv
bayi-giris