{idkey=991b0[url=http%3A%2F%2Fwww.sonax.com.tr%2Fcomponent%2Fcontent%2Farticle%2F150-sonax%2Fm%C3%BC%C5%9Fteri-ayd%C4%B1nlatma%2F1086-sonax-hybrid-boya-koruma-uygulamasi-nedir.html][title=SONAX+HYBRID+BOYA+KORUMA+UYGULAMASI+NED%C4%B0R][desc=]}{cmp_start idkey=7358[url=http%3A%2F%2Fwww.sonax.com.tr%2Fcomponent%2Fcontent%2Farticle%2F150-sonax%2Fm%C3%BC%C5%9Fteri-ayd%C4%B1nlatma%2F1086-sonax-hybrid-boya-koruma-uygulamasi-nedir.html][title=SONAX+HYBRID+BOYA+KORUMA+UYGULAMASI+NED%C4%B0R][desc=]}

 
SONAX
’ın Hybrid Teknoloji ürünü çizik giderici, boya parlatıcı ve boya koruyucu ürünleri kullanılarak yapılan boya koruma işlemidir ve şu aşamalardan oluşur;

  • Önce aracın boya vernik yüzeyi SONAX’ın bu iş için geliştirdiği boya yüzeyine zarar vermeyen ürünler kullanılarak tüm yabancı maddelerden (demir tozları, inşaat toz ve partikülleri, zift-katran gibi kimyasal toz ve lekeler, ağaç reçineleri, vb.) temizlenir.
  • Yabancı maddelerden temizlenen vernikli boya yüzeyindeki saca dayanmayan (tırnağa takılmayan) çizikler, SONAX’ın “Hybrid Çizik giderici” ürünleri, polisaj makinası kullanılarak SONAX çizik giderme teknikleri ile giderilir.
  • Çizikleri giderilen ve matlaşan yüzey, SONAX’ın Hybrid cilaları ile göz kamaştırıcı bir şekilde parlatılır.


Yüzeyi yabancı maddelerden temizlenen, çizikleri giderilen ve göz kamaştırıcı parlaklığa kavuşturulan boya yüzeyinin parlak görünümünün uzun süreli kalmasını sağlamak ve dış etkenlere karşı korumak için 4. aşama olarak hybrid boya koruma işlemi uygulanır.

SONAX’ın hybrid koruma teknolojisi ile ürettiği polymer netshield koruma ürünü uygulanarak yapılan bir koruma işlemidir. Ürün wax içermez. Organik ve İnorganik bileşenleri sayesinde yüzeyde güçlü, uzun süreli, parlak, ipeksi 6 mikron kalınlığında bir kalkan oluşturur.

Boya yüzeyini UV güneş ışınlarından, nem, toz vb. gibi doğal çevre şartlarının yanı sıra su lekeleri ile kimyasal ve endüstriyel kir ve lekelere karşı mükemmel korur. Koruma süresi 6 aydır.

Korumanın faydaları şunlardır:

  1. Aracınızın çizikleri giderilen ve parlatılan yüzeyi SONAX’ın wax içermeyen, vernik esaslı Hybrid Teknolojisi  polymer netshield ürünü ile koruma altına alınır. Organik ve İnorganik bileşenleri sayesinde yüzeyde güçlü, uzun süreli, parlak, ipeksi 6 mikron kalınlığında bir kalkan oluşturur.
  2. Aracınızın vernik-boya yüzeyini nem, güneş, toz vb. dış etkenlere karşı koruma sağlar (Sanki ikinci bir vernikle kaplanmış gibi).
  3. Otomobilinizin 6 ay boyunca her yıkamadan sonra parlaklığının devam etmesini sağlar.


Aracınızın, Yatınızın Hybrid Boya Koruma işlemi yapılıp yapılmadığını nasıl anlarsınız?

SONAX’ın Nano Teknoloji ürünü silisyon esaslı Hybrid ürünleri ile uygulanan bir korumadır. Yüzeyi yabancı maddelerden temizlenen, çizikleri ve harelenmeleri giderilen ve göz kamaştırıcı parlaklığa kavuşturulan boya yüzeyine ilk günkü görünümünün uzun süreli kalmasını sağlamak ve dış etkenlere karşı korumak için koruma işlemidir. Aksi halde boya yüzeyi kısa süre sonra matlaşır ve eski haline döner. Başka bir deyişle boya yüzeyi 3-5 yıkamadan sonra matlaşır ve eski halini alırsa bilinki koruma yapılmamıştır.

 

 

 

{cmp_end}{idkey=991b1[url=http%3A%2F%2Fwww.sonax.com.tr%2Fcomponent%2Fcontent%2Farticle%2F150-sonax%2Fm%C3%BC%C5%9Fteri-ayd%C4%B1nlatma%2F1086-sonax-hybrid-boya-koruma-uygulamasi-nedir.html][title=SONAX+HYBRID+BOYA+KORUMA+UYGULAMASI+NED%C4%B0R][desc=]}

DUYURULAR

sonax-ucretsiz-danisin

sonaxshop

sonax-boya-koruma

sonax-garanti-belgesi

taklit-sonax

bayimiz-olun

musteri-aydinlatma-1
sifir-otomobiller-1
cam-film-folyo-kapmlama-1
kampanyalar-1
yeni-urunler-1
en-yakin-sonax-1
en-yakin-cam-1
fiyat-listeleri-1
kalite-belgeleri-1
oda-sonaxta-1
uzmana-danisin-1
3sonax-tv
bayi-giris