NANO ÇİZİK GİDERME, BOYA  PARLATMA ve KORUMA NEDİR?

SONAX’ın Nano Teknoloji ürünü çizik giderici, boya parlatıcı ve boya koruyucu ürünleri kullanılarak yapılan boya koruma işlemidir ve şu aşamalardan oluşur;

 • Önce aracın boya vernik yüzeyi SONAX’ın bu iş için geliştirdiği boya yüzeyine zarar vermeyen ürünler kullanılarak tüm yabancı maddelerden (demir tozları, inşaat toz ve partikülleri, zift-katran gibi kimyasal toz ve lekeler, ağaç reçineleri, vb.) meddelerden temizlenir.
 • Yabancı maddelerden temizlenen vernikli boya yüzeyindeki saca dayanmayan (tırnağa takılmayan) çizikler, SONAX’ın “Nano Çizik giderici” ürünleri, polisaj makinası kullanılarak SONAX çizik giderme teknikleriyle giderilir.
 • Çizikleri giderilen ve matlaşan yüzey, SONAX’ın Nano cilalarıyla göz kamaştırıcı bir şekilde parlatılır.
 • Cilayla parlatılan yüzey, üzerine şeffaf sıvı cam (silisyon) esaslı SONAX Nano koruma sürülerek yaklaşık 10 mikron kalınlığında şeffaf sağlam bir koruma tabakasıyla kaplanır, ve koruma altına alınır.

İki aşamalı uygulanan bir boya koruma işlemidir.

 1. Aşamada, SONAX Nano Lack Protect ürünü uygulanarak nano koruma sağlanır. SONAX Nano Protect, içerdiği silisyum esaslı nano cila partikülleri sayesinde aracın vernikli boya yüzeyine yapışarak 15 mikron kalınlığında şeffaf sert ve parlak bir koruma katmanını oluşturur.
 2. Aşamada nano korumanın üzerine SONAX'ın Hybrid teknoloji ürünü olan polymer hybrid netshield koruma ürünü uygulanarak yüzeyde ilaveten 10 mikron kalınlığında güçlü şeffaf parlak, ipeksi bir kalkan oluşturur.
 3. Boya yüzeyini kaplayan birbiriyle uyumlu her iki koruma sayesinde yüzeyde 25 mikron kalınlığında bir koruma katmanı oluşur. Boya yüzeyini kaplayan bu koruma katmanı yüzeyde en az 18 ay kalır ve aracın yüzeyini UV güneş ışınlarından, nem, toz vb. gibi doğal çevre şartlarının yanı sıra özellikle su lekeleri ile kimyasal ve endüstriyel kir ve lekelere karşı mükemmel korur. Koruma süresi 18 aydır.


Korumanın Faydaları Şunlardır.

 1. Aracınızın boya yüzeyi 10 mikron kalınlığında yeni, şeffaf ve sağlam silisyım (sıvı cam) esaslı bir örtüyle kapladığı için yüzeysel çiziklerden korur.
 2. Aracınızın vernik-boya yüzeyini nem, güneş, toz, vb. Dış etkenlere karşı koruma sağlar. (Sanki ikinci bir vernikle kaplanmış gibi)
 3. Otomobilinizin 12 ay boyunca her yıkamadan sonra parlaklığının devam etmesini sağlar.


Aracınızın, Yatınızın Hybrid Boya Koruma işlemi yapılıp yapılmadığını nasıl anlarsınız?
SONAX’ın Nano Teknoloji ürünü silisyon esaslı “Nano Pro” ürünleri ile uygulanan bir korumadır. Yüzeyi yabancı maddelerden temizlenen, çizikleri ve harelenmeleri giderilen ve göz kamaştırıcı parlaklığa kavuşturulan boya yüzeyine ilk günkü görünümünün uzun süreli kalmasını sağlamak ve dış etkenlere karşı korumak için, koruma işlemi yapılmalıdır. Aksi halde boya yüzeyi kısa süre sonra matlaşır ve eski haline geri döner. Başka bir deyişle boya yüzeyi 3-5 yıkamadan sonra matlaşır ve eski halini alırsa bilinki koruma yapılmamıştır.

SONAX Nano- Hibrid Teknolojisi :
İnorganik silikat tabaka dayanıklılık ve sağlamlık sağlar. Organik florokarbon tabaka su damlacıkları giderme etkisine sahiptir.

SONAX Nano Paint Protect ( SONAX Nano Boya Koruma ) ile ;

 •  Kesinlikle Üstün parlaklık sağlanır.
 • Tüm boya çeşitlerinde güçlü bir parlaklık sağlar.
 • Canlı ve yoğun renkler elde edilir.
 • Boyada 12 aya kadar süren uzun süreli koruma sağlar.
 • Bu sayede araç çok daha çabuk ve kolay yıkanır.
 • Böylece daha az bakım gerektirir.


Silikat nano partiküllerinden oluşan hava koşullarına dayanıklı formülasyonu sayesinde tüm araç boyalarına uygulanıp, boyayı kuvvetlendirip, 12 aya kadar süren uzun süreli koruma sağlar.

 

 

 

DUYURULAR

sonax-ucretsiz-danisin

sonaxshop

sonax-boya-koruma

sonax-garanti-belgesi

taklit-sonax

bayimiz-olun

musteri-aydinlatma-1
sifir-otomobiller-1
cam-film-folyo-kapmlama-1
kampanyalar-1
yeni-urunler-1
en-yakin-sonax-1
en-yakin-cam-1
fiyat-listeleri-1
kalite-belgeleri-1
oda-sonaxta-1
uzmana-danisin-1
3sonax-tv
bayi-giris