BURCU BURKUT ERENKUL

Karting Sonrası …

2006 sezonunda Castrol davetlisi olarak Volkswagen Polo Ladies Cup’ ın son yarışında ilk kez bir otomobil direksiyonunda yarışma fırsatı buldu ve bu yarışın ardından “Pistlerde Yarışan En Genç Pilot” ünvanını kazandı.

2007 yılında Türkiye Pist Şampiyonası Amatör 1600 kategorisinde T-Max Racing adına Fiat Palio ile yarıştı.

İlk sezonunda İzmit Körfez Pisti ve İzmir Ülkü Yarış Pistinde düzenlenen yarışlarda hem tecrübe, hem de çeşitli dereceler elde etti.

Aynı sezon uzun süredir gönlünde yatan ralli branşına adım atmak için, iyi bir tecrübe olacağını düşünerek Bozhane Tırmanma Yarışı’ nda start aldı ve pistlerin ardından farklı bir etapta çok farklı bir deneyim kazanmış oldu.

Aynı sezon babası Korkut Erenkul’ un pilotajında, Castrol İstanbul Rallisi’ ne  co-pilot olarak katıldı ve ilk ralli startını almış oldu.
Ralli Kariyeri Başlangıcı …

2008 sezonunda ise arkadaşlarının maddi desteğiyle bu kez pilot koltuğunda Türkiye Ralli Şampiyonası’ na dahil İSOK İstanbul Rallisi’ nde start aldı ve bu yarış, genç pilotun ilk rallisi oldu.

Bu yarışla birlikte Burcu bu kez rallide Türkiye’ nin en genç bayan pilotu olarak zorlu bir mücadelenin içine girdi.

Aynı sezon farklı bir motorsporları branşı olan offshore yarışlarına da katılma imkanı buldu. Dünya Off Shore Şampiyonası’ nda Lotus Jeans takımının Finlandiyalı pilotu Janne Koho ile 4 yarışa katıldı.

2008 İstanbul Rallisi’ nden sonra, Türkiye Ralli Şampiyonası’ na dahil yarışlara maddi olanaklar nedeniyle katılamadı. Ancak sezon sonunda amatör sporcuların kendilerini göstermeleri için bir fırsat olması amacıyla düzenlenen 3 yarıştan oluşan Castrol İstanbul Ralli Şampiyonası’ nda start aldı.

Birçok rakibini geride bırakarak 2008 İstanbul Rallisi Bayan Pilotlar İkinciliği’ ni kazandı.

2009 sezona gelindiğinde ise, yine sezon sonunda Castrol İstanbul Ralli Şampiyonası’ nı takip etti. Şampiyonanın 3 yarışında da problem yaşayan Burcu, şampiyonayı bayan sürücüler klasmanı ile genç pilotlar klasmanını dördüncü ve sınıf 2 klasmanını ise sekizinci sırada tamamlayabildi.

2010 sezonu sponsor problemi ile biraz geç başlayabildi. Ancak SONAX ve Tissot desteği sağlandıktan sonra ATV Haber’ in de co-sponsorluk desteği ile 5 rallide start aldı.

İlk olarak Avrupa Ralli Şampiyonası’ na dahil  Bosphorus Rally’ de yarıştı ve yeni otomobili Ford Fiesta ST ile başarılı bir  yarış çıkardı.

Bu büyük ve zorlu ralliyi Bayanlar Birincisi ve Sınıf 3 İkincisi olarak tamamlayarak sezona güzel bir başlangıç yapmış oldu.

Hitit Rallisi’ nde de Bayanlar İkincisi ve Sınıf 3 Üçüncüsü olarak başarılarını sürdüren genç pilot, İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti İstanbul Ralli Şampiyonası’ nı Bayanlar ve Sınıf 3 Şampiyonu olarak tamamladı.

2011 Türkiye Ralli Şampiyonası’ nda, SONAX, Tissot, Unifree Dutyfree, Dexter, Musluoğlu Ford Yetkili Servis ve İstanbul Aydın Üniversitesi sponsorluğunda, Bonus Parkur Racing adına, Ford Fiesta ST ile yarıştı. 2011 Türkiye Ralli Şampiyonası’ nı Genç Pilotlar ve Bayan Pilotlar klasmanında ikinci, yarıştığı Sınıf 8’ de ise Üçüncü sırada tamamladı.

2012 Türkiye Ralli Şampiyonası’ nda yine Bonus Parkur Racing takımı adına Ford Fiesta ST otomobiliyle start aldı. Bayanlar klasmanında çok güçlü otomobillere sahip olan rakipleriyle mücadele etmek zorunda kalan Burcu, sezon bitimine bir yarış kala bayanlar kategorisinde Türkiye İkinciliğini garantiledi, ve denk otomobillerle mücadelede olduğu sınıf 8′ de ise lider konumda…

 
Burcu-Burkut-Erenkul-hkk
VİDEO
2013 bursa ralli video
 
 
 
   

DUYURULAR

sonax-ucretsiz-danisin

sonaxshop

sonax-boya-koruma

sonax-garanti-belgesi

taklit-sonax

bayimiz-olun

musteri-aydinlatma-1
sifir-otomobiller-1
cam-film-folyo-kapmlama-1
kampanyalar-1
yeni-urunler-1
en-yakin-sonax-1
en-yakin-cam-1
fiyat-listeleri-1
kalite-belgeleri-1
oda-sonaxta-1
uzmana-danisin-1
3sonax-tv
bayi-giris