SİMİN BIÇAKCIOĞLU

21 Kasım 1989 doğumlu olan Simin Bıçakcıoğlu Koç Üniversitesi İngiliz Dili ve Karşılaştırmalı Edebiyat bölümünden 2012 yılında başarı ile mezun oldu.

Motorsporları kariyerine 2008 sezonunda Safari Motorsports’tan aldığı eğitim ile başlayan Simin Bıçakcıoğlu, 2008 ve 2009 sezonlarında Honda Type-R ile pist yarışlarında start aldı.

2010 sezonunda grup N Fiat Palio ile rallikros ve tırmanma yarışlarına katılarak tecrübesini arttıran Simin, sezon sonunda koşulan İstanbul Ralli Şampiyonası’nda yaşadığı mekanik sorunlara rağmen sınıf 6 üçüncüsü olarak podyuma çıkmayı başardı.

2011 sezonunda Neo Motorspor adına Ford Fiesta ST direksiyonuna geçen Simin, Türkiye Ralli Şampiyonası boyunca Genç Pilotlar Şampiyonası için ilk üç içinde puanlar aldı. Sezon sonunda İstanbul Ralli Kupası’nda ise 2011 hem Sınıf 5, hem de Bayanlar Birincisi olarak 2012 sezonuna hazır olduğunun sinyallerini verdi. 2012 sezonunda Pegasus Racing adına SONAX ve PLine Visual desteğinde Afşin Baydar ile Türkiye Ralli Şampiyonası’nı takip eden başarılı pilot, sezonun bitimine 1 yarış kala Türkiye Ralli Bayan Pilotlar ve Sınıf 5 birinciliklerini ilan etti…

Türkiye’deki eğitim programları haricinde İtalya’da Vittorio Caneva Rally School, Norveç’te John Haugland Winter Rally School‘a giden Bıçakcıoğlu, 2013 sezonunda Mitsubishi Lancer Evo VIII ile Afşin Baydar co-pilotluğunda Neo Motorspor adına Türkiye Ralli Şampiyonası ile Balkan Ralli Kupası’nı takip ediyor…

 
simin-bicakcioglu-hkk
VİDEO
2013 bursa ralli video
 
 
 
   

DUYURULAR

sonax-ucretsiz-danisin

sonaxshop

sonax-boya-koruma

sonax-garanti-belgesi

taklit-sonax

bayimiz-olun

musteri-aydinlatma-1
sifir-otomobiller-1
cam-film-folyo-kapmlama-1
kampanyalar-1
yeni-urunler-1
en-yakin-sonax-1
en-yakin-cam-1
fiyat-listeleri-1
kalite-belgeleri-1
oda-sonaxta-1
uzmana-danisin-1
3sonax-tv
bayi-giris