Expo 2016 40 Hitit Rallisi Bitti-0102013 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın, sponsor olduğumuz Bayan Pilotlar ve Sınıf 8 lideri Burcu Burkut Erenkul’un 6. Yarışı, 23-24 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilen, EXPO 2016 40. Hitit Rallisi’ydi.

23 Kasım Cumartesi günü, 19:30’da Cam Piramit önünden verilen startla başlayan yarışta, Akdeniz Üniversitesi Uncalı girişi yanındaki seyirci özel etabının geçilmesiyle ilk gün sona erdi. Pazar günü ise, Kemer’de bulunan Aslanlı ve Kemer etaplarının geçilmesinin ardından, yarış, Cam Piramit’te sona erdi.
Antalya’da yarış haftası boyunca yağan yağmur, zorlu toprak etapları zorlu çamur etaplar haline getirirken, yarış boyunca zorlaşan hava şartları nedeniyle bazı ertelenmeler ve iptaller yaşandı. Güçlü otomobillere karşı mücadele ettikleri Bayan Pilotlar kategorisinde, son iki etaba kadar ikinci sırada bulunan Burcu Burkut Erenkul ve co-pilotu Şeyma Yağız yaşadıkları konsantrasyon kaybıyla yaptıkları küçük bir hata nedeniyle yarış dışı kaldı. Hitit Rallisi’nden puansız dönen Burcu ve Şeyma ikilisi lideri oldukları Bayan Pilotlar ve Sınıf 8 kategorisinde ikinci sıraya gerilese de şampiyonanın bitimine 1 yarış kala, şampiyonadaki birincilik şansını sürdürüyor.
Sezonun son yarışı, 14-15 Aralık’ta gerçekleştirilecek olan İstanbul Rallisi.

 

DUYURULAR

sonax-ucretsiz-danisin

sonaxshop

sonax-boya-koruma

sonax-garanti-belgesi

taklit-sonax

bayimiz-olun

musteri-aydinlatma-1
sifir-otomobiller-1
cam-film-folyo-kapmlama-1
kampanyalar-1
yeni-urunler-1
en-yakin-sonax-1
en-yakin-cam-1
fiyat-listeleri-1
kalite-belgeleri-1
oda-sonaxta-1
uzmana-danisin-1
3sonax-tv
bayi-giris