SONAX KLİMA TEMİZLEME - DEZENFEKSİYON

Özellikle yaz ayları başında araç klimasını çalıştırdığınızda pis bir koku yayarak aracınızın içinde rahatsız edici bir ortama neden olur. Bu rahatsız edici koku aynı zamanda sağlığımız açısından da son derece tehlikelidir.

Hava kanaları ve evaporatöre (soğutma sistemi) yakın bölgelere yerleşmiş kir ve bakteriler, kötü kokuya neden olmaktadır.

Basınçlı hava tutularak, tozlardan arındırılan hava kanalları SONAX’ın Klima Dezenfekte Spreyi ile bu ürünün özel hortumu sayesinde en derin noktalara kadar ürünün ulaşması sağlanarak temizlenir. Yaklaşık yarım saat süreyle ürünün havalandırma kanallarına nüfuz etmesi beklenir. Tüm havalandırma kanallarına sıra ile hava verilir ve işlem tamamlanır. Kötü kokuları oluşturan bakteri ve kirler temizlenir.

Sonax Klima Temizleme ve Dezenfeksiyon uygulaması 6 aşamadan oluşmaktadır.

  1. Hava kanallarına basınçlı hava tutulur, tozlardan arındırılır.
  2. Klima Dezenfekte Spreyi otomobilin havalandırma kanallarına sıkılır. Özel hortumu yardımı ile en derin noktalara kadar spreyin ulaşması sağlanır.
  3. Yaklaşık yarım saat süreyle ürünün havalandırma kanallarına nüfuz etmesi beklenir.
  4. Otomobil 10 dakika süre ile çalıştırılır, otomobilin tüm kapıları açılır.
  5. Bu süre içinde tüm havalandırma kanallarına (torpido ön, cam, ayak bölümü vb.) sıra ile hava verilir.
  6. Otomobil stop edilir. Otomobilin hava kanallarındaki koku ve bakteri yoğunluğuna göre uygulama bir kez daha tekrar edilebilir.

İşlem Süresi: Aracın kirlilik ve boyutuna bağlı olarak ortalama 30-60 dakika sürmektedir.

 
GÖRSELİ