SONAX STANDART OTOMOBİL YIKAMA

 

Sonax Standart Yıkama, aracın dış temizliği, kurulama ve iç temizlik olarak 3 aşamadan oluşmaktadır.

Neden Sonax Otomobil Yıkama?

Sonax Uygulama Merkezlerinde araçlar mikrofiber süngerle yıkanmaktadır. Sünger sayesinde, elle uygulanan basınç ve süngerin gözeneklerindeki sürtünme sayesinde toz zerreciklerini kolayca söküp temizler. Fırça ile yıkanması durumunda boya yüzeyinde kılcal çiziklere yol açar ve süngerin ulaşabileceği küçük dip bölgeleri temizleyemez. Boya parlatma ve koruma işlemi yapılan aracın fırça ile yıkanması halinde koruma tabakası zedelenir ve korumayı yok eder. Ayrıca basınçlı su ile yapılan yıkamada boya yüzeyine yapışan toz zerrecikleri asla sökülüp temizlenemez. Uygulamalarda köpük yerine cilalı şampuan kullanılmaktadır. Sebebi ise hem boya yüzeyinde yapışan tozların yumuşamasında hemde sökülüp atılmasında yardımcı olur.

Sonax Araç yıkamada özellikle 2 farklı kova ve 2 ayrı sünger kullanılmaktadır. Aracın çıta altlarında marşbiyel, tampon, lastik ve jant yüzeylerinde yoğun olarak bulunan toz, çamur, kum ve endüstriyel toz zerrecikleri yıkama esnasında süngerin gözenek aralarına girer. Bu süngerle aracın kaporta ve camlar yıkanmaz. Aynı süngerle yıkanması halinde gözenek aralarındaki bu sert maddeler boya yüzeyinde kılcal çiziklere yol açar. Bu nedenle iki ayrı kova ve iki ayrı sünger kullanılır.

I- ARACIN DIŞ TEMİZLİĞİ:

  1. Aracın dışı önce basınçlı su ile yıkanarak kaba kir, çamur ve tozlardan temizlenir.
  2. Aracın jantlarına SONAX jant temizleyici ürünü sıkılarak yüzeydeki inatçı kir, balata tozları ve lekelerin sökülmesi sağlanır.
  3. Aracın tüm dış yüzeyi SONAX konsantre şampuan püskürtülerek yumuşatıldıktan sonra sadece etek üstü yıkama için kullanılması gereken SONAX Mikrofiber veya Multi  Sünger ile aracın etek üstü dış kaportası ovalanarak yüzeye yapışan mikro kir ve zerrecikler sökülüp çıkarılır ve temizlenir. Aracın etek altı olarak tanımlanan maşpiyer ve lastikleri 2 nolu süngerle hafif basınçla ovalanarak yüzey mikro kir ve tozlardan temizlenir.  Daha sonra tüm dış yüzey suyla durulanarak temizlenir.

II- KURULAMA:

  1. Aracın kaporta yüzeyi, aynaları, camları, kapı panelleri ve fitilleri SONAX güderi ile silinerek kurulanır.
  2. Aracın jantları silinerek kurulanır.
  3. Aracın lastikleri SONAX Jel ile parlatılır.

III- İÇ TEMİZLİĞİ:

  1. Aracın içi ile bagajı SONAX tornadar ile hava sıkılarak tüm tozlar yüzeye çıkarıldıktan sonra elektrikli süpürge ile vakumlanarak temizlenir.
  2. Aracın döşemeleri, kapı panelleri, torpido ve diğer plastik aksamları nemli bir bez ile silinerek yüzeyde kalan tozlar temizlenir.
  3. Aracın camları SONAX cam temizleyici ile mükemmel temizlenir ve kurulanır.
  4. Aracın plastik paspasları SONAX plastik temizleyici ve koruyucu, halı paspaslar ise SONAX multistar ürünü ile mükemmel temizlenir.

İşlem Süresi: Aracın kirlilik ve boyutuna bağlı olarak ortalama 25-35 dakika sürmektedir.

 
GÖRSELİ