Özellikle sıfır araç satan yetkili satıcılardan araç satın alan araç sahiplerine satış sırasında bir de boya koruma uygulaması satışı yapılmaktadır. Kimi yerlerde 700 – 1000 TL fiyat aralığında boya koruma uygulaması satıldığına şahit olmaktayız.

       Bu uygulama satış sırasında araç sahibine öyle bir lanse ediliyor ki araç boyasına koruma yapıldığında süresiz koruduğu, çizilmediği, yıpranmadığı sanki bir zırh gibi ve süresiz bir koruma sağladığı söylenmekte ve iddia edilmektedir. Kesinlikle bu tip abartılı açıklamaların hepsi gerçek dışı olup kandırmacadan ibarettir. ALDANMAYIN!

       Şöyle ki hiçbir boya koruma sınırsız ve / ve ya süresiz koruma sağlamaz. Aracın orijinal boyası ve üstündeki verniği dahi zamanla zayıflar, solar ve aşınır. Boya koruma uygulamasından sonra aracınız çizilmez ve tüm dış etkenlere karşı korunur şeklindeki açıklamalar da abartılı ve gerçek dışı açıklamalardır. Boya koruma uygulaması araç boya yüzeyinde şeffaf bir vernik cila tabakası oluşturur.  Aracın orijinal verniği ve boyası gibi bu da çizilebiliyor. Peki, boya koruma neyi koruyor? Boya koruma uygulaması boya yüzeyinin maruz kaldığı dış etkenlerden kaynaklı olumsuzluklar karşısında kendisi çiziliyor fakat orijinal boyayı koruyor.

       TÜRKİYE’DE bazı işletme ve markalarda boya koruma adı altında yerli malzeme ile yapılan boya koruma işlemi sadece silikonlu cila uygulamasından ibaret olup ilk yapıldığında aracı oldukça parlak gösterir. Ancak bir iki yıkamada bu yüzeye uygulanan silikon gider. Sıfır araçlarda uygulanıp uygulanmadığı dahi fark edilemez.

Bu nedenle özellikle size sıfır araç satan firmalara ve yetkili satıcılara şu soruları yöneltin.

  1. Bu iş sizin konseptinizin içinde tanımlanan ve yer alan bir uygulamamıdır? Servis konseptinizin içinde yer alıyor mu?
  2. Bu uygulamanın servisinizin bağlı olduğu marka tarafından onayı varmıdır? Yani yapacağınızı iddia ettiğiniz boya korumanın marka onayı varmıdır?
  3. Boya koruma, servisinizde profesyonel ekip tarafından mı yapılıyor? Yoksa dışarıya (out source = taşeron) veriliyor?
  4. Servisinde yapılacak boya koruma için verilen garanti markanın bağlı olduğu merkez tarafından onaylanmış mıdır?

 

 

DUYURULAR

sonax-ucretsiz-danisin

sonaxshop

sonax-boya-koruma

sonax-garanti-belgesi

taklit-sonax

bayimiz-olun

musteri-aydinlatma-1
sifir-otomobiller-1
cam-film-folyo-kapmlama-1
kampanyalar-1
yeni-urunler-1
en-yakin-sonax-1
en-yakin-cam-1
fiyat-listeleri-1
kalite-belgeleri-1
oda-sonaxta-1
uzmana-danisin-1
3sonax-tv
bayi-giris