Müşteri Aydınlatma

Yetkisiz Sonax'lara Dikkat

Daha Önce Sonax Bayisi Olup Sonax Standartlarına Uygun Hizmet Veremediği İçin Bayilikleri İptal Edilen; Ancak Sonax Tabelası Altında Faaliyetlerine Devam Eden İşyerleri

Sonax’ın Türkiye Distribütörü Auton Otomotiv A.Ş. Türkiye’de kurduğu Sonax bayilik sistemi içerisinde yer alan her Sonax bayisinin,Sonax standartları’na uygun olarak müşterilerimize hizmet vermesine, bu hizmet kalitesinin sürekliliğine ve müşteri memnuniyeti ile birlikte müşterinin marka güvenine büyük önem vermekte olup Sonax standartlarına uygun hizmet veren Sonax Uygulama Merkezlerine bu yeterliliklerini gösteren ve her yıl yenilenen yetki belgesi verilmektedir, ve bu belgenin işletmede müşterinin görebileceği uygun yere asılması mecburiyetinde bulunmaktadir.

Yapılan tüm kontrol ve uyarılar sonucunda bu yeterliliğe sahip olmadığı kesinleşen bayinin Sonax bayilik sözleşmesi iptal edilmektedir. Genellikle bayi ile mubakat sağlanarak iptale karar verildiği için bayi tabelayi sulh yoluyla indirmektedir. Ancak cok nadirden olsa bayiliği iptal edilen bazi işletme sahipleri,  bayiliği iptal edildiği halde, tabelayı indirmekten imtina etmekte, kullanmaya devam etmektedir. Bu durumda olan işletmeler hakkında hemen yasal takibe geçilerek, ürün tedarikine son verilmekte, ve müşterilerimizi mağdur olmaması için web sitemizdeki Sonax bayi listemizden çıkarılmaktadır ve yetki belgesi yenilenmemektedir. Ancak yasal süreçlerin sonuçlanması bazen uzun sürmekte olup, bu süre içinde bu işletmelerin Sonax tabelasının altında faaliyetlerine devam ettiği görülmektedir. Dolayısyla bu sürece giren Sonax Uygulama Merkezlerinde, Sonax Hizmet Standartlarına göre hizmet verilmediğinden müşterilerimizin maaduriyetine sebep olabilmektedirler. Bu nedenle müşterilerimizin Sonax web sitesindeki bayilerimiz listesinde ve yıllık olarak yenilenen yetki belgesi bulunmayan işletmelerinde Sonax hizmetlerini alamayacaklarını Sonax müşterilerinin bilgisine sunmak istiyoruz.

Sonax müşterilerimizin bu durumdan mağdur olmamaları için bayiliği iptal edildiği halde faaliyetlerine bu şekilde devam eden işletmelerin listesini aşağıda paylaşıyoruz:

Bayii Adı:Sonax Cevizli
Bayii Lokasyon : İstanbul/Cevizli
Bayii Tel: 0216 909 66 05

 

 

Bayii Adı: Sonax MBT
Bayii Lokasyon: İstanbul/Hadımköy
Bayii Tel: 0212 886 24 25

 

 

Bayii Adı: Sonax Axion
Bayii Lokasyon: Samsun / Merkez
Bayii Tel: 0362 210 00 12

 

 

Bayii Adı: Sonax Kaan
Bayii Lokasyon: İstanbul / Kartal
Bayii Tel: 0216 374 91 91

 

 

Bayii Adı: Sonax Megatek
Bayi Lokasyon:İstanbul / Şişli
Bayi Tel : 0212 296 69 35

 

 

Bayii Adı: Sonax Erak
Bayi Lokasyon:İstanbul / MKM Kültür Merkezi
Bayi Tel : 0212 282 88 00

 

Bayi Adı: Sonax ÇankayaBayi

Lokasyon: Ankara / ÇankayaBayi

Tel: 0541 335 33 31-0312 442 26 26

 

 

2-  SAHTE VE YETKİSİZ SONAXLARI NASIL FARK EDERSİNİZ ?

Auton Otomtiv Aş’nin Sonax’ın Türkiye distribütörü olarak faaliyete başladığı 2000 yılından bügüne kadar , Türkiye de araç temizlik ,bakım ve koruma sektöründe  müşterlerine sunduğu ürün ve hizmetlerde ortaya koyduğu ve sürdürdüğü kalite ve müşteri memnuniyeti , teknoloji  ve yeni ürün geliştirmedeki sürekli inovasiyonu ile insan sağlığı ve çevreye verdiği önem ve aldığı önlemler  sayesinde sürekli büyüyerek pazarın lideri  konumuna yükselmiş , bilinirliği ve saygınlığı takdire şayan bir marka olmuştur.

Sonax’ın bu durumundan  yararlanmak isteyen bazı fırsatçılar ile  çok sayıda sahte SONAX  uygulama merkezleri  türemeye başladı. SONAX’ın tabelasını ve hatta bazı görsellerini aynen taklit eden  faaliyete geçen bu işletmeleri tespit ettiğimizde avukatlarımız hukuki zeminde gerekeni yapmaktadırlar.

Ancak bu tespitler yapılıncaya kadar müşterilerimizin mağdur olmaması için dikkat edecekleri en önemli iki husus şunlardır:

2.1- SONAX WEB SİTESİNDEKİ BAYİ LİSTESİNDE YER ALIYOR MU?

Türkiye genelindeki yetkili tüm SONAX bayilerinin güncel listesi SONAX web sitesin de bayilerimiz bölümünde (http://www.sonax.com.tr/bayilerimiz/size-en-yakın-sonax-bayi.html) güncel olarak yer almaktadır.
Bu listeye bakınız, eğer karşılaştığınız işletmenin adı, adresi ve ünvanı bayilerimiz listesinde yer almıyor ise o işletme kesinlikle yetkili bir SONAX işletmesi değildir.

 

2.2- YETKİ BELGESİ VAR MIDIR?

SONAX’ın Türkiye distribütörü Auton A.Ş. tarafından yetkilendirilen tüm SONAX bayilerine her yıl yenilenen yetki belgesi verilmekte ve bu belge mutlaka işletmede müşterinin kolaylıkla görebileceği bir yere asılmaktadır. Auton tarafından şirket mührü ve ıslak imza ile imzalanan bu yetki belgesine mutlaka bakınız. Eğer bu belge mevcut değil ise bu işletme yetkili SONAX bayisi değildir.

3- SONAX TAKLİTÇİLERİNE VE TAKLİTLERİNE ALDANMAYIN

 

Auton’un Türkiye’de geliştirdiği SONAX detaylı araç iç ve dış temizlik, bakım ve koruma hizmetleri, görselleri, konsepti, hizmet başlıkları ve diğer tüm argümanı yaygın bir şekilde taklit edilmektedir.

Oysa bunların gerçekte işin aslı ile uzaktan yakından bir ilgisi yoktur.

Bunlara hemen aldanmayın, olayı sorgulayın. Kullandıkları ürünü, uyguladıkları işlemleri, verdikleri garantileri, bu hizmeti size satmaya  çalışan eğer yetkili otomobil servisleri ise servisin dahil olduğu markanın ana konseptinde böyle bir uygulamanın olup olmadığını, örneğin Almanya’daki ana firma konseptinde bilmem ne x boya koruma işi olmadığı halde Türkiye’deki yetkili serviste bu işi satıyor ise bu hizmeti nasıl ve kime (hangi taşerona) yaptırdığını sorgulayın. İşin aslını ve esasını öğrenmeden aracınıza zarar verme ihtimali olan uygulamalardan sakının.Sonax uygulama hizmetleri için ,

Bakınız.Sonax WEB sitesi müşteri aydınlatma bölümü

4- SONAX TÜREMELERİNE  İNANMAYIN.

 

Sahte Sonax İşletmeleri ve Sonax taklitçilerinin yanı sıra bir de Sonax türemeleri ortaya çıkmaya başladılar.Bunlar sattıkları hizmetlerin  sonax ile bire bir aynı olduğunu , Sonax’ın  sistemini aldıklarını, Sonax’ta genel müdür, müdür yada  usta olarak çalıştıklarını,bu işi çok iyi bildiklerini, hatta  işi sonax’tan daha iyi yaptıklarını , daha da geliştirdiklerini iddia ederek  ortalıkta dolaşan ve iş yapmaya çalışan fırsatçılar olup , bunlara çok dikkat edilmelidir.Unutmayınki bu alanda bizleri de oldukça rahatsız eden bir bilgi kirliliği mevcut olup , işin ehli olanların başvuracağı bir yol ve yordam değildir.

Gölgeler karanlıkta gerçek zannedilir, ta ki aydınlıkta aslı görülüp anlaşılıncaya kadar.

 

E-Bültene Kayıt Ol!

Fırsat & indirimlerden haberdar olmak için e-bültene kayıt ol!