Sonax Ozonla Sterilizasyon ve Probiyotik Koruma

Sonax Ozonla Sterilizasyon ve Probiyotik Koruma

Detaylı iç temizliği yapılan kullanılmış araçlarda veya içi temiz olan sıfır araçlarda  aracın iç döşemeleri  ( kumaş ,deri plastik döşemeler) ile iç aksamlarına ve hava kanallarına sinen veya bunların yüzeylerinde bir film tabakasını oluşturan patojen ( hastalıklara yol açan) mikroorganizmaların ( bakteri , virüs, mantar ..vb.) ortamdan %99,9 oranında arındırılarak ortamın sterilize edilmesi ve sterilize edilen ortamın uzun süre kalıcılığının sağlanması için Sonax Probiyotik Air Aid Power Cleaner ürünüyle koruma altına alınmasını ifade etmektedir.

İki safhada uygulanan bir işlemdir.

Uygulamaya geçmeden önce araçlara Sonax Standart Otomobil Yıkama Hizmeti sunulur. Bu hizmet dahilinde aracın İçi süpürülüp temizlendikten sonra, tüm iç aksamın tozu alınır, camlar temizlenir  ve sonrasında iki aşamalı uygulamaya geçilir.

 

1- Ozonla sterilizasyon

Oksijen doğada iki oksijen atomundan meydana gelen bir molekül olarak bulunur. Soluduğumuz havada %21 oranında bulunmaktadır. İki atomun bir oksijen molekülü, çok özel şartlar altında oluşan bir oksidasyon süreci sonucunda, üçüncü bir oksijen atomunu alarak, üç atomlu bir ozon molekülü oluşturur. Bu üçüncü oksijen atomu, çok zayıf bir bağ ile bağlandığından her fırsatta molekülden ayrılmaya meyillidir. Molekülden ayrıldığından tek başına kalan oksijen atomu, son derece aktiftir ve ortamda bulunduğu her maddeyi oksitler. Ozon, havada uçuşan mikroorganizmalara yapışarak hücre duvarlarının parçalanmasına ve böylece ölüp çökmelerine neden olur. Tamamen steril bir ortamda ise, benzer bir atom ile birleşerek iki atomlu normal bir oksijen molekülü meydana getirir. Mikroorganizmaların tamamını etkiler, yok eder.

Bilindiği üzere dünyamızın etrafı bir ozon tabakası ile çevrili olup, koruyucu ve temizleyici bir kalkan oluşturur. Yeryüzünden ısınarak buharlaşan su ve yükselen havanın içindeki tüm virüs, bakteri ve mikroplar ozon tabakasına ulaşır. Ozon gazı tüm bu zararlıları öldürerek hava ve su buharını temizler soğutur. Soğuyan ve temizlenen hava yeniden yeryüzüne döner. Bu döngü, doğanın en temel temizlik döngüsünün gizemini oluşturur.

Sonax Ürün Mühendisleri geliştirdikleri Sonax Ozon Jenaratörü ile araç içine sadece dışarıdan aldığı havayı , araç içine ozon gazı olarak vermek suretiyle araç içine nüfuz eden mikrop,virüs ve bakterileri % 99,9 oranında yok ederek ortamı mikroplardan arındırmak suretiyle strelize eder

Aracın İçinin Ozonla Sterilizasyonu

Bilindiği üzere ozon tabakası atmosferde ve havadaki virüs, bakteri ve mikropları temizleyen oksijen moleküllerinden oluşur. Sonax; doğanın temizleme gizemini oluşturan ozonu, dezenfeksiyon amacıyla aracın içine 30 dakika boyunca uygulayarak, aracın iç döşemelerine, ulaşılamayan bölgelere, hava kanallarına vb. nüfuz eden tüm mikropları, virüsleri ve bakterileri % 99,9 oranında yok eder.

Dolayısıyla söz konusu virüs, bakteri ve mikropların yol açtığı araç içindeki tüm ağır kokuları (alkol, sigara, küf, mantar, evcil hayvan, dışkı ve ağır gıda kokusu vb.) kesin olarak giderir.

Uygulama

a- Otomobillerin içerisinde kullanma şartlarından kaynaklı olan kötü kokular ve bu kokuların oluşumuna neden olan mantar, bakteri, virüs oluşumlarını yok eder.

b- Ozon makinesi araç içerisine yerleştirilerek uygulanır. Makine tipine göre araç içerisine veya araç dışında konumlanan  ozon jeneratörü ile araç içerisine  Ozon gazı verilir.

c- O3 molekülleri ile  araç iç mekânındaki canlı tüm mikropları, virüsleri ve bakterileri yok eder

 

2- Sonax Probiyotik  Koruma

Araç bakım uzmanları teknolojiyi “devrimci” olarak nitelendiriyor – Yeni “Sonax Probiyotik Air Aid Power Cleaner” ile araç bakım uzmanları ilk kez araç içerisini temizlemek için doğal aktif maddeler kullanıyor. Bu eşsiz yenilik sayesinde Sonax, pazarda öncü bir rol oynamaktadır.

Neden Sonax Probiyotik Air Aid Power Cleaner

Probiyotikler, ürettikleri antimikrobiyal metabolitlerle patojen olarak tanımlanan zararlı mikrop, virüs, bakteri ve mantarların üremelerini baskılayan ve çoğalmalarını engelleyen canlı bakteri kültürlerinden oluşan mikroorganizmalar olarak tanımlamaktadır. Probiotic kültürler, kötü koku üretmeyen ve küflenmeye sebebiyet vermeyen sağlıklı mikroflora oluşturur.

*Bakteriler dünya üzerinde yaşam için hayati öneme sahiptir.

*Bakterilerin çoğu faydalıdır. Bu nedenle, onlardan tamamıyla kurtulmak yerine yararlı ve zararlı bakteriler arasında sağlıklı denge kurmak çok daha faydalı ve sürdürülebilir olacaktır.

*Böylece zararlı bakterilerin oluşturduğu risk de daha az olacaktır.

*Mikrobial yönetim ile, bakterilere karşı değil bakterilerle birlikte savaşarak istikrarlı mikroflora bir ortam oluşturulur.

*Sonax probiyotik Air Aid Power Cleaner , sporülasyonun eşsiz özelliğine sahip önemli bir bileşen olarak probiyotik bakteriler içerir.

*Probiyotikler, insan ve hayvan sağlığı açısından  faydalı ve koruyucu özelliğinden dolayı, gıda ve sağlık endüstrisinde yıllardır bilinen ve kullanılan güvenli ve faydalı bakrerilerdır

 

Sağlıklı Mikrofloranın gösterimi:

Sonax Probiyotik Air Aid Power Cleaner’in etkisini örnekle göstermek için tost ekmeği dilimi kullanılmıştır.

Ekmeğin sol kısmına 1 defa Sonax Probiyotik Air Aid Power Cleaner uygulandı; sağ kısmına ise herhangi bir işlem yapılmadı.

5 hafta sonrasında, uygulamanın yapıldığı kısım sağlıklı mikroflora dolayısıyla iyi durumdaydı; sağ kısım ise kötü mikroflora nedeniyle küflendi. Araçta türeyen ve klimadaki kötü kokunun nedeni de bu kötü mikrofloralardır.

KARŞILAŞTIRMA TABLOSU

Geleneksel Biyosidal Dezenfektan Ürünler

DEZENFEKSİYON: Uygulandığı ortamı kısa süreliğine  ( bir kaç saat) % 99,9 oranında microplardan (  virus,bakteri,mantarlardan) arındırma anlamına gelir.

Sonuç:
İstenmeyen kokuları yeniden üreten çok dirençli mikropların hızla oluşumu.

Dezenfektanlar bakterilerin % 99.9’unu yok ederken; kalan % 0.1 çok kısa bir süre içinde yeniden çoğalır.

Dezenfektan yeniden gerekir.

Probiotic Ürünler

Bilinmelidir ki doğal ortamda  oluşan  tüm rahatsiz edici  kokulara yol acan mikroorganizmaları  ( bakteri,mantar ,virus..vb.)  yok eden ve havayı temizleyen yine doğada var olan yararlı bakterilerdır.Yararlı bakteriler doğanın görünmeyen temiz elidir.

Probiotic kültürler,uygulandıkları yüzeyde microbiyal bir katman oluşturarak yararlı bakteri üretmeye devam eder  günlerce bazen aylarca microflorayı besleyerek ortamı tıpkı doğadaki gibi microorganizmalardan temizler,  kokusuz, temiz  ve sağlıklı bir havanin oluşmasını sağlar.

Mikrobial yönetim ile, bakterilere karşı değil bakterilerle birlikte savaşarak ortamı  hastalıklara yol microplardan temizlenmesi,sağlıklı bir microfloraya kavuşturulması ve uzun süreli korunması  mümkün olmaktadır.

Sonax Air Aid Power Yılda iki kere kullanılır, sürekli bir koruma sağlar.

Bakteriyel direnç riski yoktur.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Uygulama

Sonax Ozonla Sterilizasyon Uygulaması ile sterilize edilen araç içine, Sonax Ürün Ve Uygulama Eğitimlerini alan profesyonel uygulama personelleri tarafından Sonax Air Aid Power Clean ürünü uygulaması Sonax Hizmet Standartlarına göre yapılarak Sonax Probiyotik Koruma Hizmeti gerçekleştirilir.

 

 

 

Toplam Hizmet İşlem süresi 1,5 saatir

Bu işlem sonucunda araç içine püskürtülen ürünün, araç içinde oluşturduğu kültürler 6 ay boyunca araç içinde koruma sağlar

 

Probiyotik Koruma Türkiyede İlk ve Sadece Sonax Uygulama Merkezlerinde

 

E-Bültene Kayıt Ol!

Fırsat & indirimlerden haberdar olmak için e-bültene kayıt ol!