FORGOT YOUR DETAILS?

 

   MARKA

 • Hoffman Mineral Madencilik Şirketi 1903 yılında Almanya’da Münih’in Neuburg kasabasında Manfred Hoffmann tarafından kuruldu. Şirket maden cevherlerinde ki bazı minerallerin temizleyici ve parlatıcı özelliğini keşfetti. 1930’lu yıllarda tüm ar-ge sini bu işe yoğunlaştırdı. 1945 yılında savaştan hemen sonra geliştirdiği yüzey temizleyici ve parlatıcı ürünlerini SONA ismiyle,1950’den itibaren ise SONAX marka ismi ve logosuyla temizlik, bakım, koruma ürünlerini piyasaya arz etmeye başladı.

 

 

 • SONAX’ın tüm ürünleri Almanya’da Münih’in Neuburg kasabasında 35.000 m2 kapalı alana sahip fabrikasında Made in Germany damgasıyla üretilmekte olup Alman kalite standartlarına sahiptir.

 

 

 

 • SONAX Almanya’da ki kendi modern üretim tesisleri, test ve Ar Ge merkezlerinde sürekli teknoloji ve ürün geliştirme (İnovasyon) yatırımları yapmaktadır.

 

 

 

 • SONAX ürünleri Almanya kalite sertifikasını oluşturan TÜV belgesi, uluslararası kalite sertifikası ISO9001 belgesi ayrıca insan ve çevreye zarar vermediğine dair NSF ve ISO14001 belgelerine sahiptir.

 

 

 

 • SONAX Almanya’da ki yarı resmi kurum olan Marken Des Jahrhunderts (Markalar Danışma Kurulu) tarafından 2013 ve 2016 yıllarında iki defa Almanya markalar car care sektöründe yüzyılın markası seçilmiştir.

 

 

 

 • SONAX Almanya’nın en çok satan otomobil dergileri Auto Motor und Sport ve Auto Bild okurları tarafından 12 yıl üst üste en iyi araç bakım markası ödülüne layık görülmüştür.

 

 

 

 

 • SONAX Türkiye’de 2000 yılından bu yana aynı distribütör firma Auton Otomotiv A.Ş. tarafından temsil edilmekte olup 2008 yılında SONAX’ın dünyada ki 103 distribütörü arasında en iyi distribütör firması seçilmiştir.

 

 

 

 

SONAX YETKİLİ SATICI OLMAK

 • SONAX Yetkili Satıcı Sözleşmesiyle tarafların hak ve yükümlülükleri ayrıca çalışma usul ve esasları sözleşme ile hüküm altına alınır.

 

 

 

 

 

Yetkili satıcı olmak isteyen adaylar, iletişim menüsündeki iletişim formunu doldurmak suretiyle başvuruda bulunabilir.

SONAX ÜRÜN ÇEŞİTLİLİĞİ

 

 • SONAX, her aracın ihtiyacına yanıt verebilen profesyonel ve DIY (mililitre) grubunda zengin bir ürün çeşitliliğine sahiptir. Sonax´ın mililitre grubunda yaklaşık 500 çeşit ürününü bulunmakta olup bu ürünlerin kategorileri şöyledir;

Dış Temizlik, Bakım ve Koruma Ürünleri

İç Temizlik, Bakım ve Koruma Ürünleri

Jant- Lastik Temizlik, Bakım ve Koruma Ürünleri

Motor Temizlik, Bakım ve Koruma Ürünleri

Cam Temizlik ve Bakım Ürünleri

Katkılar ve Yağlar

Kışlık Ürünler,

Tekne ve Motosiklet Ürünleri

Aksesuarlar ve Diğer Ürünler

YETKİLİ SATICILIK SÖZLEŞMESİ

SONAX Yetkili Satıcı Sözleşmesiyle tarafların hak ve yükümlülükleri ayrıca çalışma usul ve esasları sözleşme ile hüküm altına alınır.

 

 

 

 

 

         DESTEKLER

 • Kampanyalar: SONAX bayileri yıllık olarak planlanan reklam kampanyaları, sponsorluklar ve  fuar  etkinlikleri ile desteklenir.

 

 

 

 

 • Satış ve Pazarlama Eğitimleri: Yetkili satıcı personelleri yıl boyunca SONAX ürünlerinin satışı ve pazarlanması konusunda en güncel teknikler kullanılarak eğitilir.

 

 

 

 

 • Yeni Ürünler: Almanya’da kurulduğu günden bugüne kadar sürekli en yeni teknolojik alt yapıyı kullanarak üretimine devam eden SONAX arge yatırımlarıyla sürekli yeni ürünler geliştirmektedir.

 

 

 

 • Müşteri Memnuniyeti: SONAX insan sağlığına ve çevreye duyarlı olduğu onaylanmış tüm ürünleriyle ve yüksek kalite standartlarında hizmet veren bayileriyle  sürekli müşteri memnuniyeti sağlar.

 

 

 

                YETKİLİ SATICILIK AVANTAJLARI

   • SONAX araç temizlik, bakım ve koruma hizmetlerinin konsept içinde sunulduğu sistemin kurucu firmasıdır. Sonax, Auton Otomotiv tarafından 17 yıldan beri kesintisiz aynı distiribütör tarafından yönetilmektedir. Bu süre içerisinde sürekli yapılan reklam, tanıtım ve marketing aktiviteler sayesinde Türkiye´de büyük şehirlerde sokak anketlerinde marka bilinirliği %58´ler seviyesinde olduğu doğrulanmıştır.

 

 

   • SONAX´ın tüm ürünler Almanya’da aynı fabrikada üretilmekte olup ürünlerin birbirleriyle uyumluluğu SONAX laboratuarlarında test edilmiştir. Örneğin boya korumada kullanılan yüzey temzileyiciler, çizik gidericiler ve cilalar ile koruma ürünleri birbirleriyle uyumludur; bu SONAX’ı farklı kılan en önemli özelliğidir.

 

 

 

   • Kullanılan SONAX ürünleri uygulandıkları yüzeyin veya materyalin rengine,dokusuna ve fiziksel yapısına asla zarar vermez.

 

 

 

 

 

   • SONAX ürünlerinin tamamı insan sağlığı ve çevreye zarar vermediğine ilişkin TÜV güvenlik ve ISO Kalite belgelerine sahiptir dolayısıyla SONAX ürünlerini uygulayan kişlere ve araç sürücülerine asla zarar vermez.

 

 • SONAX, her aracın ihtiyacına yanıt verebilen profesyonel ve DIY (mililitre) grubunda zengin bir ürün çeşitliliğine sahiptir. Sonax´ın mililitre (DIIY) grubunda yaklaşık 500 çeşit ürününü bulunmakta olup bu ürünlerin kategorileri şöyledir; Dış Temizlik, Bakım ve Koruma Ürünleri, İç Temizlik, Bakım ve Koruma Ürünleri, Jant- Lastik Temizlik, Bakım ve Koruma Ürünleri, Motor Temizlik, Bakım ve Koruma Ürünleri, Cam Temizlik ve Bakım Ürünleri, Katkılar ve Yağlar, Kışlık Ürünler, Aksesuarlar ve Diğer Ürünler

 

 

 

 

 

   • SONAX yetkili satıcıları 500’ü aşkın SONAX mililitre ürünleri yanı sıra Auton Otomotiv’in Türkiye genel distribütörü olduğu Natural Fresh markalı araç kokularını ayrıca Auton’nun yurtiçi ve yurtdışında ürettiği aksesuar ürünlerinin satışını yapmaktadırlar.

 

 

 

 

   • SONAX yetkili satıcıları yıllık planlanan reklam faaliyetleri ile sürekli pazarlama, satış destekleri alır.

 

 

 

 

 

YUKARI